Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

faranjit nedir belirtileri nelerdir yardımcı olursanız sevinirim ;( Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Bilgi Kanserin Belirtileri, Kanser Hastalığının Ön Belirtileri Nelerdir faranjit belirtileri nelerdir Over

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Faranjit nedir belirtileri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  faranjit nedir belirtileri nelerdir
  Faranjit belirtileri

  Faranjitin belirtileri: Yutakda iltihap oluşması anlamına gelir. Bademcik ile yutak arasında tonsillit iltihabı olarak değerlendirilebilir.Hem bademcik hem yutak etkilenmiş olabilir. Kronik faranjit durumlarından alerj yada burun tıkanması sorumludur.Alkol yada sigara gibi alerjik sebebler yanında tozlu ortamlar ve kimyasal maddeler solunmakdan uzak durmalısınız. Burunda sorun varsa eğer açtırmalısınız.

  Faranjit boğaz mukozasının iltihaplaması ile oluşur ve aniden çıkarsa eğer akut faranjit yada uzun süre sonra çıkarsa eğer kronik farenjit olabilir. Gripden dolayı çıkarsa eğer boğaz mukozasına yerleşen virüs iltihaplanmaya neden olabilir. Boğaz ağrısı yada kuruması yapabilir.

  Akut faranjit durumu ise her insanda oluşabilir. Virüslerin neden olduğu iltihaplanma zamanında tedavi edilmezse eğe buna bakterilerde karışır ve iltihaplanma karmaşık bir hal alır. Boğaz iltihaplanması bademciklerin ve bademciklerin arkasında bulunan kaslarda iltihaba neden olur. Buda kulak ağrısı yada ateşlenme yapabilir.

  Kronik faranjit ise alkol, sigara, toz, kimyasal araçlar ve gazlardan dolayı tahribat yapabilir. Bazıları ise ağızlarından nefes alırlar ve bu durumda kurumalara neden olabilir.

  Boğaz iltihaplanmasına genel olarak diş ve ağız bakımı, alkol ve sigara, kimyasal ilaçlardaki katkı maddeleri neden olabilir.Bundan dolayıda doktorlar sebebini araştırmalıdırlar… Teşhis için ise endoskop, kan testi, röntgen çekimi gerekebilir.

  Akut faranjit tedavisi için şifalı sıcak çaylar içilebilir. Tuzlu su ile ağız gargara edilebilir. Antibiyotik ilaçlar kullanılabilir.
  Alıntı... 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş