Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye cumhuriyetinin çağdaşlaşmasında kitle iletişim araçlarının k atkı ları nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Türkiye Cumhuriyetinin Çağdaşlaşmasında Kitle İletişim Araçlarının Önemi Türkiye Cumhuriyetinin
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 72      

 1. Kayıtsız Üyemehmet tosun
  Sponsorlu Bağlantılar


  Türkiye Cumhuriyetinin Çağdaşlaşmasında Kitle İletişim Araçlarının Katkıları Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kitle iletişim araçları şunlardır:

  - Posta
  - Telgraf
  - Telefon
  - Faks
  - Gazete
  - Radyo
  - Televizyon
  - Uydular
  - Bilgisayarlar

  Bu araçların başlıca amacı haber ve bilgi vermektir. Aynı zamanda eğitmek ve eğlendirmek gibi amaçlar da taşır. İletişim araçlarının gelişimi teknolojik gelişmelerin doğal bir sonucudur. Teknolojik gelişim iletişime sürat ve kolaylık sağlamış aynı zamanda iletişimi, kitle iletişimine çevirmiştir.
  Günümüzde toplumsal varoluşu gerçekleştirerek ortaklık yaratmak, bu varoluşu ve ortaklığı sürdürebilmek için kitle iletişimine; dolayısıyla kitle iletişim araçlarına ihtiyaç vardır.
  Kitle iletişim araçları, özellikle okuma-yazma bilmeyi gerektirmeyen radyo ve televizyon, az gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerde toplumsal gelişmede ya da modernleşmede kimi koşulların yerine getirilmesi ve değişkenlerin denetim altına alınmasında kullanılmıştır.
  Kitle iletişim araçlarının yaygınlaşması sonucunda halkın, toplumsal, ekonomik ve siyasal tüm olaylara katılımı yükselir. Bu da çağdaşlaşma yolunda atılan önemli bir adımdır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  Türkiye Cumhuriyeti'nin çağdaşlaşmasında kitle iletişim araçlarının rolü büyüktür.Yapılan inkılapların halka ulaştırılmasında ve halka tanıtılmasında kitle iletişim araçları yani gazete,dergi,radyonun önemli etkileri olmuştur.Kitle iletişim araçları sayesinde yapılan inkılaplar halk tarafından kısa sürede benimsenmiş ve çağdaş bir Türkiye Cumhuriyetinin temelleri atılmıştır.


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş