Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kadın lar nasıl süt üretir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Bitkiler Kendi Besinlerini Nasıl Üretir Kadınlar Günü ile ilgili Yazılar, Kadınlar Günü yazıları, Kadınlar

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kadınlar nasıl süt üretir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Göğüsler Nasıl Süt Üretir?

  Süt üretiminden iki salgı hormonu sorumludur; prolaktin, göğsü süt üretmesi için uyarır ve oksitin sütün akmaya başlamasını sağlar. Bebeğin göğüs ucunu emmesi de ayrıca laktasyonu uyarıcı özellik taşır.
  Anne sütü, bebek için tam bir besin ve enerji kaynağıdır. Anne sütü ayrıca bebeği birçok hastalıktan koruyan antikorlar taşır. Göğüs, bebek emzirmek için özel olarak tasarlanmış bir organdır. İnsanların iki göğsü vardır fakat sadece yetişkin kadınlarınki süt üretebilir. Göğüsler, loplar hâlinde 15 ile 20 adet gelişmiş ter bezinden oluşur. Dişilerin göğüsleri, ergenlik çağında menstürel döngü tepki biçiminde hücreler ifraz ederek çok çabuk gelişir. Hamilelik sırasında bezler dolu hâle gelir ve süt, göğüs uçlarının areolasının arka tarafıyla birleşen süt taşıyıcı sinüslerde toplanır. Areola, yağ bezlerinin salgıladığı nemli maddeyle kaygan hâle gelir.
  Göğüs sütü, alveoli kaplaması tarafından ifraz edilir. Bebek beslenirken, süt, göğüs ucundan emildiği yer olan kanallara doğru çekilir.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş