Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya barış günü nasıl kutlanır Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın 1 Eylül Dünya Barış Günü, Dünya Barış Günü Hakkında Bilgi Dünya Barış Gününe Özel Bir

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya barış günü nasıl kutlanır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  1 Eylül; II.Dünya Savaşı’nın sona ermesinin ardından tüm Dünyada “Dünya BARIŞ Günü” adıyla kutlanmaya başlandı.

  1 Eylül tarihi dünyanın bugüne kadar yaşadığı en vahşi savaşın yani 2. Dünya savaşının başlangıç tarihi. O günlerde yaşanan vahşetin ve trajedinin bütün insanlığa ders olması için Birleşmiş Milletler; 1 Eylül’ü dünya Barış Günü olarak ilan etti. Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Barış Günü” olarak ilan edilen 1 Eylül, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.


  Peki bugün 1 Eylül 2006 itibarıyla dünya nasıl gözüküyor. Bugün dünyanın bir çok bölge ve ülkesinde savaşlar en acımasız şekilde sürüyor... Geçtiğimiz yıllarda Irak’ta yaşanan savaşa her geçen gün yenileri ekleniyor.Bunlardan biri de Lübnan…
  70’li yılların ortalarından beri silahların hiç susmadığı Lübnan’da; gerçek bir savaş sürüyor.

  İtalya ve İspanya BM'nin Görev tanımının Netleştirilmesini İstiyor...
  1 Eylül Dünya Barış Gününü ilan eden Birleşmiş Milletler; Lübnan’a barış gücü göndermeye hazırlanıyor. İtalya ve İspanya gibi ülkelerin “görev” tanımının netleştirilmesini istediği Birleşmiş Milletlerin kararı ise belirsizliğini koruyor.

  BM’nin önderliğinde kurulacak bu güç; bölge halkının sağlık, yiyecek gibi acil yardım gerektiren sorunlarıyla mı ilgilenecek. Giysi ve battaniye dağıtılmasını mı organize edecek ya da evsizlere çadır kurup ev mi dağıtacak.
  Bunlar elbette mümkün, ancak bunların hiçbiri BM kararlarında yazılmış değil. Peki Türkiye’nin bu konudaki tavrı ne olacak.
  Kısaca, 2006 yılının 1 Eylül’ü cevaplanması gereken pek çok soruyu da içinde barındırarak geldi.
  Grafik Saati olarak her konuda olduğu gibi bu konuda da tarafsızlığımızı koruyor, halkımızın sağduyusuna güveniyor ve ülkemizi yönetenlerin de en doğru kararı vereceğine inanıyoruz.. Tüm okuyucularımızın “Dünya Barış Günü”nü kutlarız.

  Yazan ve Hazırlayan: Tevfik Elçioğlu
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş