Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ispanya çocuk larının oynadıkları oyun ları eğitimlerini kültürleri Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Büyüklerimizin küçükken oynadıkları oyunlar Dünya çocuklarının yiyecekleri ve oynadıkları oyunlar almanların oynadıkları
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 66      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Smile ispanya çocuklarının oynadıkları oyunlar ve kültürleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  BESLENMELERİ İspanya yemekleri

  Pinchos tintos kültürü tüm İspanya'da yaygın.Pincho üzerinde peynir, müjver, salam veya deniz ürünleri bulunan minik kanape, tintos ise kırmızı şarap. Tapas ise pinchosun büyük olanı.Fabada ( fasulye yemekleri), Paella; tavuk eti, balıklar ve deniz ürünleri ile pişirilen son derece lezzetli bir pilav yemeğidir.Gazpacho, geleneksel çorba.

  Not:İspanyolların ünlü öğle uykularına Siesta denir.


  Pinchos tintos


  Paella


  Fabada  Tapas  OYUNLARI

  Bayrak Kapmaca(İspanya)

  Bu oyun en az üç kişinin katılımıyla oynanıyor .Eğer oyun on beş kişi ile oynanıyorsa iki takım oluşturuluyor.Her takımda yedişer oyuncu yer alıyor ve her oyuncuya birden yediye kadar bir numara veriliyor. On beşinci kişi ise bayrak tutan kişi olarak ayrılıyor Oyunun kuralları ise çok basit;Takımlar düz bir çizgi üzerinde durmak üzere belirlenen mesafede karşı karşıya diziliyorlar Numarası aynı olan oyuncuların, yüzleri birbirine dönük şekilde karşı karşıya durması gerekiyor. Bayrağı tutan kişi ise iki takımın tam ortasında yerini alıyor Daha sonra bayrağı tutan oyuncu birden yediye kadar herhangi bir numara söylüyor Eğer beş der ise, iki takımın da beş numaralı oyuncuları bayrağı kapabilmek için koşmaya başlıyor ve bayrağı ilk kapan puanı alıyor. Ve oyun her takımın yedi oyuncusu da bayrak kapmak için yarıştıktan sonra sona eriyor. Oyunu, en çok bayrağı kapmış olan takım kazanıyor .

  GİYİM İspanyollar

  Renkli, fırfırlı ve rahat bir tarza sahip.

  Flamenko dansçıları kıyafetİ
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  Merhaba ben ege çok güzel olmuş bu yazı


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş