Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ellerde sararma nedenleri hakkında bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın parmak ve ellerde uyuşma neden olur Kâğıtların sararma sorunu,Bunları Biliyor musunuz? Hamilelıkte ayak şişmesı,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. tuğba
  Sponsorlu Bağlantılar


  Question Ellerde sararma nedenleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kısaca konu hakkında bilgi verecek olursak ;

  Yaş ; cilt yapısında en önemli faktördür. Genç ciltlerde salgılama normal, hücre yenilenmesi hızlı, üst tabaka tazedir. Cilt siyah nokta ve sivilce oluşumuna eğilimlidir.

  Yaş ilerledikçe ciltte kuruma , sararma meydana gelir. Yağ salgılaması ve hücre değişimi yavaşladığı için cilt dış etkenlere karşı korumasız kalır ve suyunu kaybetmeye başlar. Kolejen ve elastin proteinleri azaldığı için kuruluğa bağlı çizgi ve sarkmalar , sararma görünür.
  Olgun ciltlerde ise yaş faktörüne bağlı olarak cilt yeterince beslenemez. Kuruluk başlar, kas yapısı zayıflar, vitaminlerini yitiren ciltte çizgi ve kırışıklıklar derinleşir.

  Cildin rengini veren pigmenttir.
  Pigmentasyon cildin dış uyarılara karşi tepkisidir. Kızarma, sararma , çabuk renk değişimi ve lekelenme cildin yapısı hakkında bilgi verir. Örneğin kılcal damarları yüzeye yakın olan ciltler çabuk kızarır, alerjik reaksiyonlar gösterir.
  Bazı ciltlerde ise hormonal nedenlere bağlı olarak ciltte leke ve renk değişimleri görülebilir. Kan dolaşımının zayıf olduğu ciltler ise cansızdır. Cilt analizinde dikkat edilecek diğer faktörler ise; cildin yapısı, ısısı, nem oranı, asit-alkalin dengesi (pH oranı) ve cilt üzerindeki belirleyici özellikler (çil, leke, ben, kist vs.).
  şikayetleriniz devam ediyor ve sizi rahatsız ediyorsa , gerekli tetkikleri yaptırmak üzere bizzat bir dermatoloji uzmanına muayene olmanızı öneririm.
  geçmiş olsun. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş