Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

kuran çok eşlilik kuranda çok eşlilik ayeti Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Hz Muhammed İle İlgili Kuran-ı Kerimden Bir Ayet Meali Kuranı kerimde çok eşlilik
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  kuran çok eşlilik ayet

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kur'anı kerimde çok eşlilikle ilgili ayet bulunmamaktadır Aksine tek eşliliği teşvik edici ayet var! O ayet sadece ve sadece yetimleri ve dulları korumaya güvence altına alma ayetidir.

  Allah adil olandır Allah mahrum etmeyendir ve nasıl oluyor da Allah sizin gişe rekorları kıran kadın avcılığınıza kılıf olacak ayetleri gönderir. Bunu nasıl düşünürsünüz? Bu mu sizin Allah anlayışınız? Merak edeniniz varsa alın okuyun azizim İhsan Eliaçık Bana Dinden Bahset adlı kitabında yazmış gümbür gümbür! Nur Suresinde 3 ve 4 ayette denmek istenen Razi’nin nakline göre İkrime’den gelen sebebi nuzül bilgilerini katarak yorumlamış

  Ey iman edenler! Sayı sınırı olmadan bir çok eşle ve yetimlerle birlikte yaşadığınız görülüyor. Bundan kaynaklanan sorunlar yaşıyorsunuz. Kendi mallarınız yetmeyince eşlerinizi geçindirmek için yanınızdaki yetimlerin mallarına göz dikiyorsunuz. Üst üste evlenmekten eş üstüne eş ilave etmekten dolayı sıkıntıya giriyor, hem eşleriniz arasında haksızlık yapıyor, hem de yetimlerin mallarını alıp eşlerinizin geçimine harcamaya kalkıyorsunuz.


  Eğer hem eşlerinize hem de ytimlere haksızlık etmek istemiyorsanız, eşlerinizin sayısını azaltarak; dörde, üçe, ikiye hatta bire indirerek evlenin. Eğer adaletsizlik yapmak istemiyorsanız böyle üst üste evlenmekten uzak durun! Münasip gördüğünüz, size uygun birisi ile ya da savaşlarda esir aldığınız kadınlardan biriyle evlenin.

  ( Razi: İkrime)
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş