Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hinduizm ne demek Hinduizm hakkında bilgi Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Hinduizm Ve Budizm Hakkında Neler Biliyorsunuz Hinduizm Genel Özellikleri Kısaca Hinduizm nedir? Paylaş Facebook
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Hinduizm nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hinduizm ne demek
  Hinduizm hakkında bilgi


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hinduizm Ve Budizm Hakkında Neler Biliyorsunuz
 3. Hinduizm Genel Özellikleri Kısaca
 4. Hinduizm nedir?
 5. Paylaş Facebook Twitter Google


 6. Sponsorlu Bağlantılar

  Hinduizm Çeşitli görüşleri, dini inanışları, mitolojik davranışları ve ibadetleri içine alan ve Hindistan\'da yaşayan Hinduların tâbi olduğu inançlar ve görenekler ile dini ve sosyal kurumların tamamına verilen addır.
  Hinduizmde iki temel inanç esası vardır
  Birincisi; tenasüh, yani ruhun bir bedenden başka bir bedene geçmesi inanışıdır. Hinduizme göre varlıkların ruhları, öldükten sonra başka bir varlığın bedenine dönebilirler. Tenasüh yoluyla ruhların yükselmeleri düşünüldüğü gibi, yaptıkları işlere göre aşağı derecelere indikleri de kabul edilir.
  İbadetlerin mühim kısmı kurtuluşu temin eden üç esasta toplanmıştır.
  Birincisi; güzel amellerdir. (Mesela, ölenler için kurban kesmek, güneşe hürmet etmek, evde devamlı ateş yakmak, doğum, ölüm ve düğünlerde ibadet etmek, mukaddes kitapları okumak.)
  İkincisi, hakikat bilgisidir. Bütün varlıkların aslı tek hakikattir. Bu hakikate ulaşabilmek için dini bilgileri öğrenmek, rahip olmak ve dünyayı terk etmek lazımdır.
  Üçüncüsü, tanrı ile beraber olmaktır. Bu da ibadetle olur. Hinduizmde tapınma kişisel olabilir. Buna puja adı verilir. Kurban törenlerine jajna denir. Her kişi için doğumundan ölümüne kadar 12 tören yapılır. 7. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş