Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Akıl oyun ları filmine hayat hikayesiyle oscar kazandıran oyun teorisi ile nobel ödülü alan matematikçi kimdir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Yaşantısı, "Akıl Oyunları" adlı

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Akıl oyunları filmine hayat hikayesiyle oscar kazandıran nobel ödüllü matematikçi kim

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Akıl oyunları filmine hayat hikayesiyle oscar kazandıran oyun teorisi ile nobel ödülü alan matematikçi kimdir


  John Forbes Nash
  13 Haziran 1928 doğumlu, ABD\'li matematikçi.
  John Forbes Nash, Lisans ve yüksek lisans eğitimini Carnegie Institute of Technology\'de tamamladıktan sonra doktora yapmak için Princeton Üniversitesi\'ne gitti. 21 yaşında hazırladığı doktora tezi, \"Oyun Teorisi\", ona uzun yıllar sonra, 1994\'te Nobel Ekonomi Ödülünü kazandırdı. 30 yaşına kadar parlak fikirleri ve göze çarpan kişiliği sayesinde hızla yükselip matematik camiasının önde gelen isimlerinden biri oldu. MIT\'de profesörlük yapmaya başladığında karısı Alicia Larde ile tanıştı. Larde o zamanlar daha bir fizik öğrencisiydi. Nash\'in şizofreni sorunları başlamadan kısa süre önce çiftin bir oğlu oldu. John Nash aynı zamanda soğuk savaş döneminde ordu adına şifre çözücü olarak çalışmıştır.
  Hastalığının ilk belirtileri 1958 yılında görülmeye başladı. Bir oda arkadaşı olmamasına rağmen bir oda arkaşından bahsedip etrafındakileri korkutmuş ve oda arkadaşıyla yaptığı kurgusal sohbetler onun şizofren olduğunu ortaya çıkarmıştır.Daha sonra bu hastalığı kendi zekasını kullanarak yenmiştir.
  Alicia Larde- John Nash çifti 1963\'te boşandı ve 1970\'te tekrar biraraya geldi. Bu tarihten itibaren darılıp barışan çift, kendileri hakkında “aynı çatı altındaki iki yabancı” benzetmesini yapmıştı. Nash 1994\'te Nobel Ödülü\'nü kazandıktan sonra aralarını düzelttiler ve 1 Haziran 2001\'de tekrar evlendiler.
  Yaşantısı, Akıl Oyunları adlı filme konu olmuştur. Nash 23 sayısıyla takıntılıydı. Nash, toplam 23 bilimsel makale yayınlamıştı.
  John Nash, 21 Ağustos 2009\'da kalp krizi geçirdi. Dört gün hastanede yattıktan sonra kendine geldi ve eve döndü. Doktoru ölümü ucuz atlattığını ve sağlığının tehdit altında olduğunu söyledi. Nash şuanda düzenli ilaç alıyor ve kontrole gidiyor. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş