Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kükürt ne işe yarar Kükürt nedir nerelerde kullanılır Kükürt Nedir? Kükürt , limon sarısında ametal , yalın katı c isim dir (simgesi S olan kimyasal

 1. Misafir

  Kükürt Nedir?

  Kükürt ne işe yarar
  Kükürt nedir nerelerde kullanılır


  Kükürt Nedir?

  Kükürt, limon sarısında ametal, yalın katı cisimdir (simgesi S olan kimyasal bir elementtir). Kükürt doğada yaygın olarak bulunan bir elementtir (yer kürenin % 0,06´sını oluşturur).
  Özellikle en önemli kükürt yataklarının yer aldığı Sicilya, Louisiana ve Japonya´da eski volkanların yakınında, alçı taşı ya da kireç taşı katmanları arasında doğal halde bulunur.
  Çoğunlukla metallerle birleşmiş olarak görülür;demir, bakır, kurşun, ve çinko sülfürler, bu metallerin en önemli cevherleridir kalsiyum sülfatı ya da başka deyişle alçıtaşını saymak gerekir.Doğada çeşitli bileşikler halinde bulunan kükürt dahilen hafif laksatif olarak kullanılır.
  Dıştan sürüldüğü zaman (losyonlar, merhemler) asalakları öldürücü seboreyi giderici ve keratin eritici nitelikler gösterir. Pek çok maddelerin moleküllerinde bir ya da birçok kükürt atomu bulunur. Kükürdün varlığı bu maddelere sülfamit örneğinde olduğu gibi bakteri öldürücü özellikler kazandırır.Kükürt gidermek bir maddeyi bileşiminde bulunan kükürtten ya da bir sülfürden arındırmak (dökme demirde bulunan kükürt kireç ferromanganez ya da sodyum karbonat katılarak giderilir).
  Kükürt sütü bir asidin hiposültid üzerine etkimesi sonunda oluşan kolodal kükürt asıltısıdır. Çubuk kükürt, silindir biçiminde dökülmüş kükürttür.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kükürt Mantarı Özellikleri
 3. Günlük Kükürt İhtiyacı
 4. Kükürt Eksikliği Belirtileri
 5. rüyada kükürt görmenin anlamı nedir
 6. Paylaş Facebook Twitter Google

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş