Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

cemre ne demek Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Cemre Düşmesi Nedir Vikipedi Cemre Düşmesi Nedir Kısaca Cemre Nedir? 2018 İlk Cemre Düşmesi? Cemre nedir, ne
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  cemre nedir, cemre nedemek

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Cemre (Ateş halinde kömürler)
  Şubatın 20’sinde, 27’sinde ve Mart’ın 6’sında takvimlerin kaydettiği üç hava olayı vardır ve buna “cemre” denir. Birincisinin “Hava”ya, ikincisinin “Su”ya, üçüncüsünün de “Toprak”a düştüğü söylenir. Böylece, düştüğü yerleri ısıttığı kabul edilir.
  Cemrenin Tarihçesi
  Cemrenin kelime anlamı \'kor halindeki ateş\'tir. İlkbahar başlamadan önce birer hafta aralıklarla havaya, suya ve toprağa düştüğüne ve onları ısıttığına inanılır. Eskiler 365 günlük yılı \'kasım\' ve \'hızır\' günleri olarak ikiye ayırırlarmış. Kasım(kış) 179, Hızır(yaz) ise 186 günmüş. Yılın kasım kısmı yani kış devresi 8 Kasım’ da başlar, 6 Mayıs’ a kadar sürermiş. 6 Mayıs’ ta da Hıdrellez ile birlikte yaz devresi yani Hızır günleri başlarmış. Kasım ayına kasım dememiz oldukça yenidir. 1945 yılında ilgili kanun yürürlüğe girene kadar, kasım ayma \'teşrinisani\' denilirmiş. Kasım, Arapça’ da \'bölen\' anlamına gelir. Yılı böldüğü için bu ad verilmiş olabilir.
  Kasımın kırk altısında, kırk gün anlamına gelen \'erbain\', seksen altısında da elli gün anlamına gelen \'hamsin\' başlar, böylece kışın en soğuk zamanları olan doksan günlük süre geçmiş olurmuş. Kasım günlerinin ortasını geçip yüz gün arkada kalınca halk arasında zorlu kış günlerini arkada bırakmanın bir ifadesi olarak \'Geldik yüze, çıktık düze\' denilirmiş.
  Daha Fazla Bilgi Edinebilmek İçin Lütfen Tıklayın
  Cemre Düşmesi Ne Demek 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş