Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Embriyonun sağlık lı gelişebilmesi için anne adayının nelere dikkat etmesi gerikir. Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Embriyonun sağlıklı gelişebilmesi için anne adayının nelere dikkat etmesi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Embriyonun Sağlıklı Gelişebilmesi İçin Anne Nelere Dikkat Etmeli

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Embriyonun sağlıklı gelişebilmesi için anne nelere dikkat etmeli

  Anne adayı hamilelik süresince sağlığına çok dikkat etmelidir. Kendisiyle birlikte bebeğini de beslediği için yediği, içtiği gıdalara ve içeceklere dikkat etmeli, dengeli ve sağlıklı beslenmelidir. Anne adayının bu dönemde sigara ve alkollü içecek içmemesi gerekir. Ayrıca anne adayının bilinçsiz ilaç kullanımı ve radyasyondan kaçınması gerekir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. 1- Hamile kalan anne adayı dengeli beslenmeli azami derecede beslenmesine dikkat etmelidir.
  2- Anne adayı zararlı alışkanlıkları terketmeli, alkol, sigara ve kafein içeren şeylerden uzak durmalı kullanmamalıdır.
  3- Anne adayı periyodik olarak ve gerektiğinde kadın doğum doktoruna gitmeli ve gerekli kontrolleri yaptırmalıdır.Röntgen benzeri radyasyon yayan aletlere yaklaşmamalıdır.
  4- Hamilelikte su bol bol içilmeli, hazır meyve suları tüketilmemeli taze sıkılmış meyve suyu içilmelidir. Çay açık içilmeli, kahve çok az içilmelidir. Kırmızı et bol miktarda tüketilmelidir.
  5- Hamilelik oluştuğu andan itibaren anne adayının yeterli kalsiyum ve protein alması, bol meyve ve sebze yemesi, su ve sıvı içecekleri bol tüketmesi gerekir.
  6- Hamileler ağır yük taşımamalı ve ağırlık kaldırmamalıdır.
  7- Gebeler cep telefonlarına dikkat etmeli, uzun süre cep telefonu ile görüşme yapmamalı, cep telefonu çantalarında taşımalıdır.
  8- Gebeler havalanları, alışveriş merkezlerinin güvenlik noktalarının manyetik alanlarından geçmemelidir. Manyetik ışınlara maruz kalmaması gerekir.
  9- Anne adayının, günlük protein ihtiyacı 80 gramı süt, yoğurt, et, peynir ve yumurta gibi besinleri tüketerek almalıdır.


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş