Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hücre Nasıl Keşfedilmiştir Hücreyi kim keşfetmiştir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Hücre Duvarı Nasıl Oluşur hücre duvarı ve hücre zarı arasındaki ilişki Hücre Anlamı, hücre
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  HÜCRE Nasıl Keşfedildi?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Hücre ilk defa 1665 yılında Robert Hooke tarafından keşfedilmiştir.Robert Hooke şişe mantarından aldığı kesiti mikroskopta incelemiş ve oda şeklinde yapılar görmüştür.Gördüğü bu yapılara \"Hücre\" adını vermiştir.
  Yaklaşık iki yüzyıl sonra Brawn(1831) bitki hücrelerinde çekirdeği buldu.Purkinje, Schwann ve Mohl gibi araştırmacılar hücre içindeki canlı yapıya \"Plazma\" adını verdiler.Daha sonra hücreyi dış ortamdan ayıran bir zarın olduğu bulundu.Böylece yavaş yavaş canlıların hücrelerden yapıldığı fikri yayılmaya başladı.
  Bütün bu gelişmeler dayanılarak on dokuzuncu asrın başında botanikçi Schleiden 1838 ve zoolog Schwann 1839\'da \"bütün canlılar hücrelerden meydana geldiğin\" söyleyerek hücre teorisinin ilk temellerini attılar.Daha sonra hücre teorisi,1858 yılında Rudolf Virchow\'un eklediği yeni maddelerde aşağıdaki şeklini almıştır:
  v Bütün canlılar bir veya birçok hücreden meydana gelmiştir.
  v Hücreler canlıların en temel yapısal ve fonksiyonel birimidir.
  v Hücreler kendinden önceki hücrelerin bölünmesiyle oluşur.
  v Sitolojideki son çalışmalar ve yüksek yapılı canlılar dikkate alındığında bu maddelere ek olarak iki yeni maddenin daha ilave edilmesi öngörülmektedir:
  v Çok hücreli canlıların farklı gruplar altında bir araya gelerek tek bir birim gibi işlemektedir.
  v Çok hücreli canlıların hücreli bölünme, hareket, kendilerine özgü şekil almak ve gerekli fonksiyonları gerçekleştirebilmek için birbirlerine veya katı bir yüzeye temas etmek zorundadır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş