Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ramazan nedir , ramazan ın anlamı nedir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın 2018 Yeni Ramazan Bayramı E Kartları,Ramazan Bayramı E-Kartları, Ramazan Bayramınız Kutlu Ramazan Pidesi,

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ramazan ne demektir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Ramazan “yanmak” demektir
  “Ramaz” kelimesi güneşin sıcaklığının şiddetinden gayet kızmasıdır ki böyle pek kızgın yere “ramda” denir. “Ramazan” “ramda” mastarından “yanmak” manasına gelir. Yani kızgın yerde yalın ayak yürümekle yanmak demektir.
  Bu aya “Ramazan” denmesinin bir sebebi; bu ayın günahları yaktığıdır.
  Bu ayda açlık, susuzluk hararetinden ıstırap çekilir. Veyahut oruç hararetinden günahlar yakılır. (Elmalılı Hamdi Yazır)
  Ramazan “yağmur” demektir
  Yaz sonunda güz mevsiminin başlangıcında yağıp yeryüzünü tozdan temizleyen yağmur manasına gelen “Ramadiyu” masdarından gelir. Bu yağmur yeryüzünü yıkadığı gibi şehr-i Ramazan da ehl-i imanı günahlardan yıkayıp kalplerini temizlediği için bu isim ile isimlendirilmiştir. (Elmalılı Hamdi Yazır)
  Ramazan, “Allah’ın isimlerinden” olduğu da rivayet edilmiştir
  Enes Bin Malik; Resulullah (asm) Efendimiz\'in şöyle buyurduğunu anlatmıştır:
  “Sadece ‘Ramazan’ demeyiniz. Allah-ü Teala nasıl şehr-i Ramazan (Ramazan ayı) buyurmuş ise.. siz de öyle deyiniz.” (Buhari)
  Allah’ın isimlerinden olduğu için âlimler “Şehr-i Ramazan” denilmesini gerekli görmüşlerdir. İmam Muhammed’e göre ise “Şehr-i Ramazan” değil de sadece “Ramazan” denilmesi tenzihen mekruhtur.
  Recep ayına “Allah’ın ayı” denildiği gibi Ramazan ayı için de “Allah’ın ayı” denilmiştir. \"Ramazan\" ne demektir? 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş