Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Mesleğe yeni atılan iç mimar sunumunu nasıl yapmalıdır? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ahirete İnanan İnsan Nasıl Davranmalı Neler Yapmalıdır Kısaca Mimar Sinan Nasıl Mimar

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Mesleğe yeni atılan iç mimar sunumunu nasıl yapmalıdır?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  1-Öncelikle iç mimar müşterisi ile ilk görüşmesini yapmalıdır.Bu görüşmede olabildiğince ikna kabiliyetini kullanmalı varsa yaptığı tasarımları göstermelidir.Unutmayın ilk hedef ölçü almaktır.
  2-Projelendirilecek eve gidip kat planı şeklinde ölçüyü almalıdır.Detaylı şekilde.Şerit metre,lazer metre ve açı ölçeri mutlaka olmalıdır.
  3-Aldığı ölçüleri öncelikle kat planı şeklinde projelendirip onlardan birer çıktı alıp alçıpan çalışmaları üzerine karalamalar yaparsa tasarımı oturtma adına güzel bir adım atmış olur.
  4-Sonraki etapta müşterisini alıp banyoların zeminin taşı,fayansını seçmelidir.
  5-Seçilen fayansı ve vitrifiye ürünlerini projede yerleştirmelidir.Unutmayın müşterinin iç mimarla çalışmasının amacı olabildiğince evinin son halini yapılmadan önce görmektir.
  6-Tasarım ve metrajlarımızı tamamladığımız zaman bunları raporlama olarak belgeler dökmek gereklidir.Örn;35 m2 duvar fayansı x marka x fiyata,bu marka parke x marka x kalınlıkta x ülke menşei x fiyata v.s gibi olmalıdır.Bunları müşteri mutlaka görmek ister.
  7-Geldik sunum gününe.Önceden randevulaştığımız müşterimizi sunuma davet eder kendisine hazırladığımız maliyet raporlamasını veririz.Bir yandan maliyetlere bakarken bir yandanda sunumumuzu yaparız.Oda zevkle bunu takip eder.
  İki önemli konu var;
  1-Müşteri ile sunumunuzu mutlaka 5 iş günü içersinde yapın arayı soğutmayın,
  2-Bu tarz full ev projelendirme işleri zahmetli işlerdir ve sizin oldukça zamanınızı çalar.Bu tarz bir işte eğer müşteri referanslı bir müşteri değilse mutlaka bir miktar rakam konuşun işi anlaşamamanız durumunda sizinde emeğinizin karşılığı bu olsun boşa kürek sallamayın. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş