Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Gıda zehirlenmesi neden olur besin zehirlenmesi nasıl olur Gıda zehirlenmesi nasıl anlaşılır Bir gıdaya , besin zehirlenmesine yol açan etken 3 yoldan ulaşır. Birincisi gıdanın

 1. Misafir

  gıda zehirlenmesi nasıl olur

  Gıda zehirlenmesi neden olur
  besin zehirlenmesi nasıl olur
  Gıda zehirlenmesi nasıl anlaşılır

  Bir gıdaya, besin zehirlenmesine yol açan etken 3 yoldan ulaşır. Birincisi gıdanın kendisi bu etkeni içerir. Özellikle hayvan kaynaklı gıdalar, bunlar arasında da özellikle kümes hayvanları (hayvanların kendileri bu etkenlerle hasta olabildikleri için) bu tür bulaşta rol oynar. İkincisinde işlenmemiş gıdaya katılan maddeler nedeniyle bulaş olabilir. Üçüncüsünde ise gıdayı hazırlayan kişi veya gıdanın hazırlandığı çevreden bulaş olabilir. Bu nedenle ishalli kişiler, özellikle ellerinde veya vücutlarının başka bölümlerinde yara olan kişiler iyileşene kadar gıda hazırlamamalıdırlar. Çevreden bulaşın önlenmesinde ise gıdanın hazırlandığı ortamın temizliği, ısıtılmamış yiyeceklerle ısıtılmış yiyeceklerin aynı ortamda hazırlanıp sunulmaması, gıda hazırlayan kişinin ellerini sıklıkla yıkaması önemlidir .
  Yukarıda tanımlandığı gibi asidite, düşük nem gibi gıdaya ilişkin bazı özellikler de o gıdada etkenin var olup olmayacağını belirler.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. gıda zehirlenmesi kaç saatte belli olur
 3. Civa Zehirlenmesi Nasıl Olur?
 4. Gıda zehirlenmesi nasıl anlaşılır
 5. Besin zehirlenmesi nasıl olur
 6. Gıda zehirlenmesi nasıl tedavi edilir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş