Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Konut kredisi kapatmada fek bedeli ne kadar Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Konut ile ilgili akrostiş şiir çalışması, konut akrostiş işkur 27 bin hibe kredisi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Konut kredisi kapatmada fek bedeli

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kredi kullanırken belirli bir taşınmazın, bankaya teminat olarak gösterilmesi işlemine ipotek adı verilmektedir. Konut kredisi kullananlar genellikle aldıkları konutu ipotek olarak göstermektedir. Kredi kullanırken kredi maliyetinin dışında dosya parası, ekspertiz, sigorta gibi bir çok masraf kredi kullanana yansıtılmaktadır. Birde bu ödemeler ile beraber konut kredisinin bitmesinden sonra bankaların verdiği ipotek fek yazısı var, bu yazıda kredinizi kapatmanın en son bölümüdür.

  Fek yazısının açık anlamı, artık bankanın bir alacağı kalmadı yazısıdır. Toplam 2-3 satırdan oluşan bir yazı için bankalar kullandığınız kredi miktarına göre 100 TL ile 500 TL arasında bir ücret talep edilmektedir.

  Bankalara göre fek ücreti alınması normal bir işlemdir.Açıklamaları ise bankalara göre doğru; Fek ücreti hukuk servisine hazırlatıldığı için ayrı bir hizmet veriliyor. Ayrıca kullanılan kredi sözleşmesinde fek ücreti alınacağı yazdığı için herhangi bir problem yok.

  Fek ücreti yasal değil

  Konuya tüketiciler tarafından bakacak olursak, bugün itibari ile tüketicilerin kullandıkları toplam konut kredisi miktarı yaklaşık 62 milyar TL, yani yaklaşık 41 milyar dolar. Dolayısıyla bu yazı birçok vatandaşımızı yakından ilgilendirmektedir. Bankaların tüketicilerden talep ettikleri fek ücreti yasal bir ücret değildir. Bu konu ile alakalı tüketicilerin, tüketici sorunları hakem heyetlerine başvurarak kazandıkları birçok dava bulunmaktadır. Borcunuzu ödediğinize göre bu yazının doğal olarak size verilmesi gereklidir. Fek ücreti bankaların haksız bir şartıdır. Haksız şartlar, tüketici için bağlayıcı değildir. Fek ücreti ödeyenlere önerim öncelikle bankalarına bir dilekçe ile başvurmalarıdır. Sonuç alınamaması durumunda tüketici hakem heyetlerine başvuruda bulunarak ödediğiniz ücreti faizi ile talep edebilirsiniz. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş