Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Uluslararası müzik türleri nelerdir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Dünya müzik türleri isimleri nelerdir? Dünyadaki müzik türleri ülkemizdeki popüler müzik türleri nelerdir ? ülkemizdeki müzik
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 14      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Uluslararası Müzik Türleri Nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Hip hop, Afrika ve Latin Amerika kökenli ABD’li gençler arasında yaygın bir yaşam biçimi, alt kültür ve popüler kültürdür. Kavram genellikle bu yaşam biçiminin aynı adla anılan müzik tarzını akla getirir.

  Rock and Roll (rock’n roll olarak da anılır) 1950lerin Amerika’sında ortaya çıkmış bir müzik türüdür. Bu tarihten sonra hızla ilk önce tüm ülkeye, ardından da tüm dünyaya yayılmıştır.

  Rock, 20. yüzyılın ikinci yarısında ortaya çıkmış , genellikle elektro gitar, bas gitar ve bateri gibi enstrümanlarla beraber vokal melodi taşıyan popüler müzik formudur. Org ve piyano gibi klavyeli enstrümanlara da rock’ta sıkça rastlanılabilir.

  Rhythm and Blues, zamanla değişim göstermiş, özellikle 70′lerin ortalarından sonra hızlı tempolu dijital müziklerle de kendinden söz ettirmiştir.

  ABD’de siyah müzisyenlerin kendi halk müziklerini modern enstrümanlarla icra etmeye başlamaları ile birlikte ortaya çıkmış, zamanla halkın bütün kesimlerine yayıLmış, içinden R&B,Rock gibi başlı başına tarzlar çıkarmış müzik tarzıdır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş