Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiyenin Güzelliklerini Anlatan Şiir Ve Yazı Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın türkiyenin güzelliklerini anlatan sloganlar türkiyenin güzelliklerini anlatan kompozisyon türkiyenin güzelliklerini anlatan yazılar türkiyenin güzelliklerini
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Türkiyenin Güzelliklerini Anlatan Şiir Ve Yazı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Güzel Türkiye

  Uzunca yürüdüm yollarında

  Deresinden köprüsünden geçtim

  Dağlarından akan pınarlarında

  Buz gibi akan sularını içtim

  Türkiye Zümrütten yeşil

  Göllerinden,ırmaklarından geçtim

  Dağlar,ovalar,ormanlar yiyeşil

  Türkiye'mi yıldızlara bakarak seçtim

  Türkiye denizlerin ne güzel

  Denizlerinin üzerinden geçtim

  Türkiye şehirlerin ne güzel

  Türkiye körfezlerinde güzelliği seçtim

  Türkiye tarihi eserlerine hayran kaldım

  Öyle güzelsinki güzel Türkiye
  Tarihi eserlerinden, rüyalara daldım
  Dünya'yı dolaştım,seni seçtim,Türkiye

  Mustafa Ciil Dirier  Türkiyemizin gerçekten doğal güzellikleri sayıp bitirilemeyecek kadar çoktur. Her bir köşesi cennetin numunesi gibi olan ülkemiz doğal güzellikleriyle turistlerin uğrak yeri oluyor. Bu güzelliklerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;
  Altın beşik düdeni: toros dağlarını yamaçlarında olan bu mağara ulaşması zor olsa a görmeye değer bir yer içerisinde dev sarkıtlar ve yer yer göller bulunur. Tırmanmayı sevenler için mutlaka gidip görülmesi gereken bir yerdir.
  Kapadokya: 600 yıl öncesinde çevresinde bulunana dağların püskürttüğü lavlar sayesinde oluşan bir doğal güzelliktir. Zaman içerisinde cevrede yaşan insanların bu lavların içini oyarak oluşturduğu evler vardır. Kapadokya’nın tarihi Hititlerle başlar. Ve Kapadokya ipek yolunun en önemli kavşaklarından biridir.
  Nilüfer çayı: Bursa’da bulunan ve nilüfer ilçesine ismin veren bu çay 850 metre yükseklikten iki mağaradan çıkar. Nilüfer çayı Bursa’nın su ihtiyacını büyük bir bölümünü karşılar. Evliya çelebi seyahat namesinde bu suyun asla geçit vermediğini yazar.

  Karain mağarası: bu mağara Türkiye’nin en büyük mağarasıdır. Yapılan kazılar ve araştırmalar sayesinde içinde insanların yaşamış olduğu öğrenilmiştir. Bu insanların 50.000 yıl önce yaşadığı söylenmektedir.
  Ihlara vadisi: Kapadokya ya kakın bir yerde olan 14 km uzunluğunda ki ıhlara vadisi turistlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Ortasından geçen melendiz çayı vadiye çok farklı bir güzellik katıyor. Mısırlı ve Suriyeli rahipler hayatla olan bağlarını kesmek için ıhlara vadisine geliyorlardı. Bu nedenle ıhlara vadisinde çok sayıda kilise bulunmaktadır.
  Türkiye’nin doğal güzelliklerini isimlerini şu şekilde sıralayabiliriz. Ulubat gölü, insuyu mağarası, altın beşik düdeni, saklı kent, damla taş mağarası, hasan keyf, nemrut dağı, pokut yaylası, Kaçkar dağları, Ilgaz dağı, Yanartaş, yazılı kanyon, kurşunlu şelalesi 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş