Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

bna bu konu hakkında bılgıler greklı yardımcı olursanız sevınıım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Aşılar Hakkında Merak Edilenler Aşılar Hakkında - Ne Aşıları yaptırılır -

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  turkıye de yasayan orumcekler hakkında bılgıler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Araknoloji Derneği Başkan Yardımcısı Kadir Boğaç Kunt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünya genelinde 109 familyaya ait 3 bin 733 cins ve 40 bin 700 tür örümcek ile 12 familyaya ait 141 cins ve bin 95 tür Örümcekgiller sınıfından eklembacaklı hayvan olarak belirtilen \'\'böğü\'\' bulunduğunu belirtti.
  Türkiye\'de, bugüne kadar 690 tür örümcek ve 34 tür böğü tespit edildiğini dile getiren Kunt, yurt genelinde tür sayısında artış beklediklerini ama bunun nedeninin küresel ısınmadan çok örümcek, yılan ve akrepleri inceleyen zoolojinin alt dalı olan araknolojik çalışmaların azlığı nedeniyle henüz tespit edilmemiş bazı türlerin ilk kez tanımlanmasından kaynaklanacağını dile getirdi.
  Kunt, geçen yıl Adıyaman\'ın Gerger ilçesinde buldukları bir örümceğin, dünya için yeni bir tür olduğunu ortaya koyduklarını ve \'\'Harpactea christodeltshevi\'\' olarak adlandırdıklarını anlatarak, şunları söyledi:
  \'\'Yapılan araştırmalarda, yeni türlerin yanı sıra farklı coğrafyalarda bilinen ancak Türkiye\'de şimdiye kadar kaydedilmemiş bazı türler de bulunuyor. Örneğin geçtiğimiz aylar içerisinde Muğla\'dan kaydettiğimiz \'Selenops radiatus\' adlı bir örümcek türü var. Bu tür Afrika ve Hindistan\'da yaygın, Avrupa\'da ise sadece İspanya\'dan biliniyor. Bu tür, Güney Afrika\'da patates güvesi (Phthorimaea operculella) ile mücadelede, yaygın olarak kullanılan bir biyolojik mücadele ajanı.\'\' 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş