Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ailelerin benzer özellikleri nelerdir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın İlk çağ uygarlıklarının benzer özellikleri Baykuşların benzer özellikleri mantarların ve bitkilerin benzer özellikleri dünyanın katmanlarının benzer
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ailelerin benzer özellikleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  ailelerin benzer özellikleri

  Toplumun temel taşı olan aileler bazı temel özelliklere sahiptir. Bu özellikler tüm ailelerde ortaktır:

  Ailenin bir yapılanma biçimi vardır. Her sosyal örgütlenmede olduğu gibi ailenin de bir yapılanma biçimi vardır. Aile sosyal yapıların en küçüğüdür, sınırlı bir büyüklüğe sahiptir. Bu yapıyı oluşturan üyelerin sayısı aile tipinin özelliğine göre farklılık gösterir. Aralarında evlilik bağı olan eşler kan bağı ya da yasal yolla edinilen çocuklar bu yapının temel elemanlarıdır.

  Ailenin ortak amaçları vardır. Her sosyal grup ya da örgütte olduğu gibi ailenin de gerçekleştirmeyi hedeflediği ortak amaçları vardır. Ailenin her üyesi bu amaçların gerçekleşmesine katkıda bulunur.

  aile üyeleri arasındaki bağ ailenin temelidir. Aile üyeleri birbirlerine evlilik, kan ve akrabalık bağlarıyla bağlıdır. Bu bağ aile olmanın temel koşuludur. Hukuki işlemlerde bu bağ esas alınır.

  Ailede her üyenin belli rol ve sorumlulukları vardır. Ailede her üyenin üstlendiği roller ve bu rollerin gereği olarak yerine getirilmesi beklenen sorumlulukları vardır.

  Ailede yaşam, iş bölümü ve işbirliği temeline dayanır. Aile üyelerinin, yetenekleri ve olanakları ölçüsünde sorumluluk paylaşımı, ailenin refah ve mutluluğu açısından önemlidir.

  Aile ortak bir konutu ve geliri paylaşır. Aile üyeleri aynı çatı altında yani aynı evde yaşarlar. Eğitim, askerlik, iş gibi nedenlerle geçici olarak evden ayrılan olsa bile üyelerin tamamı hane halkı olarak adlandırılır.

  Aile üyelerinin her birinin kazancı aile bütçesinde ailenin ortak geliri olarak değerlendirilir. Bu gelir ev ve ailenin ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılır.

  Aile üyeleri arasında duygusal bağ vardır. Aileyi oluşturan üyeler birbirlerine duygusal bağlarla bağlıdır. Bireylerin en yakın ve en sıcak ilişki içinde olduğu ortam ailedir. Ailenin varlığını sürdürmesinde rol oynayan en güçlü bağ ise sevgidir. Ailenin kuruluş aşamasında eşler arasındaki sevgi bağı, aileye katılan çocukların sevgisiyle adeta bir sevgi yumağına dönüşür. Aile, koşulsuz ve karşılıksız sevginin yaşandığı, bağlılık ve sadakatin anlamının öğrenildiği ilk ve doğal ortamdır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş