Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

taş tabletten günümüze kadar gelen yazı araç gereçleri nelerdir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Günümüze Kadar Kullanılan İletişim Araçları Nelerdir Hititlerin Günümüze Kadar Gelen Eserleri
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  taş tablet nedir,taş tabletden günümüze kadar gelen araçlar nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Tablet ismi insanara yeni gelebilir aslında bu hiçde bilindiği gibi değil.Tablet ile bizlerin tanışması çok kısa bir süreye dayanıyor.Yeni teknolojilerle birlikte hayatımıza giren tablet insanoğlunun çok eski geçmişine dayanmaktadır.Yani bilindiği gibi 20 yıllık bir geçmişi yok.Aslında tabletin tarihi 7 bin yıl öncesine dayanmaktadır
  Aslında tabletler ilk olarak karşımıza taş olarak çıktı.Çünkü günlük hayatı ve yazı dilini kaybetmemek amacı ile taş tabletler kullanılmıştır.Aradaki farkın sadece geçmişte taş olduğunu söylemek mümkündür.Aksi takdirde tablet hala tablet olarak hayatımızda.
  Tabletlerin Tarihi
  Tarihe baktımğımızda Yunanlıların ve Romalıların 8. yüzyılın ortalarında mum kaplı tablet kullanmaya başladığını görebiliriz.Bu tabler hem kullanım açısından, hem yazım kolaylığı açısından hemde sonradan silinebilme açısından bir çok kolaylık sağlamıştır.
  Tarih boyunca ilerleme kaydeden bu tabletler özellikle Romalılar döneminde oldukça büyük ilerleme kaydetmişlerdir.Çünkü Romalılar döneminde bu tablerde yazılıp silinme gibi günümüzdeki reboot özelliğinini barındırarak Tablet PC’ler için ilham verici olmuştu.
  Sonuç olarak tabletlerin ilk kullanılmaya başlanması 7 bin yıl öncesine dayanmakta ve tarihin her aşamasında kendisini geliştirerek bugünkü Tablet PC halini almıştır.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  Çok teşekkür ederim sosyal hocasından azar yemicem


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş