Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

güneş enerjisinden elektrik üretimi maliyeti fiyatları Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Nükleer Enerjiden Elektrik Üretimi, Elektrik Elde Etme Hareket Enerjisinden Elektrik Enerjisine Dönüşüm Hareket Enerjisinden

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  güneş enerjisinden elektrik üretimi maliyeti fiyatları

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Yenilenebilir enerji yatırımlarının tümünde bu zamana kadar 5.5 eurocent / kilovatsaat alım garantisi veren hükümet, önümüzdeki günlerde yasalaşması beklenen yeni düzenleme ile hidrolikte alım garantisini 7 eurocent / kilovatsaate çıkarmayı öngörüyor. Teklife göre rüzgar enerjisi yatırımlarında bu rakam 8 eurocent / kilovatsaat iken jeotermalde 9 eurocent / kilovatsaat, biomasda 14 eurocent / kilovatsaat, deniz, dalga ve gel-gitten elde edilen enerjide 16 eurocent / kilovatsaat olacak. Güneş ve fotovoltaikde ise 20-28 eurocent / kilovatsaat alım garantisi verilecek.
  20 yıla kadar garanti, yerli üretime ek teşvik …
  Rüzgar, jeotermal, hidrolik ve biomasda alım garantileri 10 yıllığına verilirken, güneş ve fotovoltoikte bu sürenin 20 yıl ( 10 artı 10 yıl ) olması öngörülüyor. Yatırımlarda yerli parça kullanılması halinde rüzgar ve hidrolik enerji yatırımlarında 2.5 eurocent / kilovatsaat ek alım fiyatı verilmesini öngören düzenleme, güneş enerjisi yatırımlarında yerli imalat teşviğini 10 eurocent / kilovatsaate kadar çıkaracak.
  Ayrı ayrı fiyat ve zaman verildi …
  TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Bilgi ve Teknolojileri Komisyonu Başkanı Soner Aksoy, yaptığı açıklamada, alt komisyonda görüşülüp, üst komisyona sevk edilen kanun teklifiyle yenilenebilir enerji yatırımlarına verilen alım garantilerini artırdıklarını vurguladı. Bu zamana kadar tüm yenilenebilir enerji yatırımlarında 5.5 eurocent / kilovatsaat alım garantisi verildiğini söyleyen Aksoy, \" Şimdi bu yatırımların her biri için ayrı ayrı fiyat ve zaman verdik. Rakamlar AB uyumlu. Hem devletin gerçeklerini göz önünde bulunduran, hem de özel sektörü tatmin edecek düzeyde. Söz konusu teklifin aynen yasalaşması halinde herkesi memnun edecek \" dedi.
  Yenilenebilir enerji yatırımlarında yerli üretim makine, teçhizat kullanan yatırımcının da destekleneceğini belirten Aksoy, \" Bu destekle yerli üretimin de gelişmesini desteklemeyi hedefliyoruz \" diye konuştu.
  Rüzgar santrallerinde direk sınırlaması kaldırılacak …
  EPDK nin lisans verirken dikilecek direk sayısını da belirlemesine dayanan uygulamayı değiştiren düzenleme, üreticiye lisans üretim miktarını aşmamak kaydıyla istediği kadar direk dikme hakkı getirecek. Zaman zaman rüzgarın yetersiz olması nedeniyle yatırımcının elde ettiği enerji miktarının düştüğüne dikkat çeken Soner Aksoy, \" Lisans verirken EPDK, dikilecek direkt sayısını da belirlemiş. Ancak rüzgarın şiddetinin azalması nedeniyle, izin verilen direklerle yatırımcının lisans miktarını bulması mümkün olmuyor. Bu durum, işletmenin fizibilitesini değiştiriyor. Biz yeni düzenlemeyle, üretimde lisans düzeyini aşmamak kaydığıyla, istediği kadar direk dikebilme imkanı getiriyoruz. İsterse yatırımcı, o direkleri başka yere de taşıyabilir. Sayıları rijit bir şekilde korumanın anlamı yok \" dedi.
  cumhuriyet.com.tr 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş