Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

aşure ayında yapılması gereken ibadetler ve aşure ayı tarihi Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ramazan ayında yapılması gereken ibadetler Berat kandilinde yapılması gereken ibadetler nelerdir

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  aşure ayında yapılması gereken ibadetler nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  * – O gün, eve ufak-tefek erzak alınırsa, bir sene boyunca evde bereket olur.  * – En az 10 müslümana birer selâm veya bir müslümana 10 selâm verilir. Fakir-fukarâ sevindirilir.  * – O gün gusledenler, bir sene ufak-tefek hastalık görmezler.

  * – 10 defa şu duâ okunur:

  سُبْحَانَ اللهِ مِلاْءَ الْمِيزَانِ وَمُنْتَهَى الْعِلْمِ وَمَبْلَغَ الرِّضَى وَزِنَةَ الْعَرْشِ  „Sübhânallâhi mil’el mîzân. Ve müntehel-ılmi ve mebleğar-rızâ ve zinetel-arş“  * – Yine Aşûre gününe mahsus olmak üzere kuşluk vaktinde 2 rek’at namaz kılınır. Her rek’atte 1 Fâtiha-i şerîfe, 50 İhlâs-ı şerîf okunur.

  Namazdan sonra 100 defa:

  اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَآدَمَ وَنُوحٍ وَاِبْرَاهِيمَ وَمُوسَى وَعِيسَى وَمَا بَيْنَهُمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَالْمُرْسَلِينَ صَلَوَاتُ اللهِ وَسَلاَمُهُ عَلَيْهِمْ اَجْمَعِينَ  „Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin ve Âdeme ve Nûhın ve İbrâhîme ve Mûsâ ve Îsâ ve mâ beynehüm minen-nebiyyîne vel-mürselîn. Salevâtullâhi ve selâmühû aleyhim ecmaîn“  * – Öğle ile ikindi arasında 4 rek’at namaz kılınır.

  Beher rek’atte 1 Fâtiha-i şerîfe, 50 İhlâs-ı şerîf okunur.

  Namazdan sonra:

  70 İstiğfâr-ı şerîf,

  70 Salevât-ı şerîfe,

  70 defa:

  لاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ  „Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azıym“ okunur.

  Ümmet-i Muhammed (s.a.v.)’in hidâyeti ve halâsı için duâ edilir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş