Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Biyoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları Canlıların , yeryüzünde dağılımı , anatomisi , fizyolojisi üzerinde eğitim ve araştırma yapılır. Biyoloji alanında çalışacak kimse , meraklı bir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Biyoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Biyoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Canlıların, yeryüzünde dağılımı, anatomisi, fizyolojisi üzerinde eğitim ve araştırma yapılır. Biyoloji alanında çalışacak kimse, meraklı bir gözlemci, sabırlı bir araştırmacı olmalıdır. Sağlık Bakanlığı ve SSK’ ya bağlı hastanelerde, üniversitelerin tıp fakültelerinde, hidrobiyoloji araştırma merkezlerinde, Çevre, Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlıklarına bağlı kuruluşlarda, özel sektörde, ilaç ve besin endüstrisinde çalışılabilir.

  Mesleğin İçeriği: Biyologların görevleri araştırma ve uygulama alanındaki çalışmalara göre değişir.

  Araştırma alanında çalışan biyolog: Canlıların yapılarını inceler ve bunları belli sınıflara yerleştirir, Çeşitli canlı türlerinin evrimine etki eden etmenleri inceler, Canlıların en iyi şekilde yaşayabileceği ortamları belirler.

  Uygulama alanında çalışan biyolog: Biyolojik arıtmada ve kirletilmiş ortamlarda gerekli iyileştirici uygulamaları yapar, Tahlil edilecek kan, idrar vb. maddeleri çeşitli kimyasal işlemlere tabi tutar,İçme sularının ve tarım alanlarında kullanılan suların analizlerini yapar, Biyolojik zenginliklerimizin araştırılması, doğa tarihi ve müzeleri oluşturulması için etkili kurumlarla işbirliği yapar.

  [m]
  BİYOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİ:

  Eğitim Fakültelerinde ortaöğretimin (liseler, meslek liseleri, akşam liseleri vb..) öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere eğitim öğretim ve araştırma yapılmaktadır. Biyoloji öğretmenliği bölümü eğitim fakültelerinin bir bölümüdür. Biyoloji öğretmeni olmak isteyenler sezel ufade gücüne sahip olması, insanlarla iyi iletişim kurabilen, sabırlı kimseler olmaları beklenir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Biyokimya Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. İktisat Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. Matematik Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Psikoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş