Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Destekli Tasarım Program ı – Meslek Tanıtımları İlk yıl Makine – Resim – Konstrüksiyon bölümü ile aynı dersler görülmekte. İkinci sınıftan itibaren ise bölüm

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgisayar Destekli Tasarım Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgisayar Destekli Tasarım Programı – Meslek Tanıtımları

  İlk yıl Makine – Resim – Konstrüksiyon bölümü ile aynı dersler görülmekte. İkinci sınıftan itibaren ise bölüm dersleri bilgisayar ağırlıklı olarak gelişmektedir. İyi derece teknik çizim yapabilen ara elemanlar yetiştirmeyi amaçlayan bölümde, teknik çizim programları öğretilmektedir. Bölüm mezunları kamu kesiminde çalışabileceği gibi özel mühendislik ve mimarlık bürolarında iş bulabilmektedir.

  Bilgisayar Destekli Tasarım Programının Amacı : Bilgisayar destekli tasarım programının amacı, fabrika ve işletmelerin araştırma ve geliştirme birimlerinde, bilgisayarla model çizimi yapacak elemanları yetiştirmektir.

  Bilgisayar Destekli Tasarım Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Bilgisayar destekli tasarım programında matematik, tasarı geometri, bilgisayartasarım, çevre ve ürün tasarımı, bilgisayar destekli çizim, endüstri ürünleri tasarımı engonomi ve mukavemet gibi dersler okutulur ve uygulamalar yaptırılır.
  [g]
  Bilgisayar Destekli Tasarımı için Gereken Nitelikler : Bilgisayar destekli tasarım programında okumak isteyenlerin matematik, geometri ve fiziğe ilgili ve bu konularda başarılı, uzay ilişkilerini görebilme, şekil ve çizimleri tasarlayıp çizebilme yeteneklerine sahip, dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir.

  Bilgisayar Destekli Tasarım Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Bilgisayar destekli tasarım programını bitirenlere “Bilgisayar Destekli Tasarım Teknikeri” ünvanı verilir. Bilgisayar destekli tasarım teknikerleri özel sektöre ait fabrikalarda çalışırlar ve üretilecek ürünün, çeşitli üretim aşamalarında ayrıntılı çizimlerini yapar. Üretilen ürünün, bilgisayar ortamında modellenmesini yapar, bilgisayar nümerik kontrol tezgâhlarının programlarını yaparlar.

  Bilgisayar Destekli Tasarım Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Üretimde insan emeği azalıp otomasyon arttıkça bilgisayar destekli tasarımcılara gereksinim giderek artmaktadır. Özel sektör araştırma geliştirme faaliyetlerine ve yaratıcılığa önem verdikçe bu meslek elemanları da giderek daha çok aranan elemanlar olacaklardır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bilgisayar Donanımı Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Bilgisayar Programcılığı Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Bilgisayar Destekli Muhasebe Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Bilgisayar Destekli Tasarım - meslek rehberi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş