Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Operatörü Ve Teknikerliği Program ı – Meslek Tanıtımı Bilgisayar ile ilgili her türlü bakım-onarım program yükleme ve program yazabilen ara elemanları yetiştirmektir. Bilgisayar operatörü

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgisayar Operatörü Ve Teknikerliği Programı – Meslek Tanıtımı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgisayar Operatörü Ve Teknikerliği Programı – Meslek Tanıtımı

  Bilgisayar ile ilgili her türlü bakım-onarım program yükleme ve program yazabilen ara elemanları yetiştirmektir. Bilgisayar operatörü ve teknikeri, tüm resmi kurumların bilgi işlem dairelerinde, bilgisayar işlerinde görev alabildikleri gibi bilgisayar işleri yapan özel iş yerlerinde de çalışabilirler.

  Mesleğin İçeriği: Bilgiyi, bilgisayarın okuyup, işleyebileceği, disket adı verilen bilgisayar ortamına, klavye yolu ile kaydeder, Kaydın doğru yapılıp yapılmadığını denetler, Bilginin sıralanması, bilgi arama ve istendiğinde bilgilerin kağıda aktarılması işlemlerini yapar, Bilginin kaybolması ihtimaline karşılık, bilgiyi disket veya CD’de saklar.
  [m]
  Çalışma Ortamı ve İş Olanakları: Bilgisayar operatörleri, ışıklandırması ve havalandırması yeterli büro ortamında çalışırlar. Ortam gürültüsüzdür. İş temposuna ve işyerine göre hafta sonu ve vardiyalı çalışma söz konusu olabilir. Birinci derecede bilgisayarla ilgilidirler, ancak zaman zaman diğer bilgi işlem personeliyle iletişim halinde çalışırlar.

  Günümüzde iş dünyasında hizmetlerin bir çoğu bilgi-işlem ile daha hızlı yapılmaktadır. Bu açıdan bilgi-işlem alanında çalışacak elemanlara her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Kamuda çogunlukla Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (Bilgisayar Operatörü) olarak çalışmaktadır. Özel sektörde çalışmak için ise hem bilgisayar hem de yabancı dil bilir elemanlar daha çok tercih edilmektedir.

  Çalışma ortamı tamamen ofisler ve kapalı mekanlardır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bilgisayar Donanımı Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Bahçe Ziraati Programı – Meslek Tanıtımı
 4. Bilgisayar Destekli Muhasebe Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Bilgisayar Destekli Tasarım Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş