Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü – Meslek Tanıtımları Moleküler biyoloji ve genetik program ının amacı , genetik ve biyoteknoloji alanında eğitim ve araştırma yapmaktır. Moleküler

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Moleküler biyoloji ve genetik programının amacı, genetik ve biyoteknoloji alanında eğitim ve araştırma yapmaktır.

  Moleküler Biyoloji Ve Genetik Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Moleküler biyoloji ve genetik programında biyoloji, kimya, matematik, ve bilgisayardan başka elektrik ve manyetizma, mikrobiyoloji, fizyoloji, gen moleküler biyolojisi gen mühendisliği uygulamaları gibi dersler okutulmakta, staj ve bitirme projesi yaptırılmaktadır.
  [m]
  Moleküler Biyoloji Ve Genetik Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Moleküler biyoloji ve genetik programını bitirenlere “Biyolog” ünvanı verilmektedir. Moleküler biyologlar hastanelerde, sağlık koruma enstitülerinde, ıslah merkezlerinde, ilaç endüstrisinde görev alırlar ve laboratuvarlarda özellikle hücrelerin incelenmesi, genetik yapısının özümlenmesi ve iyileştirilmesi konusunda çalışmalar yaparlar.

  Moleküler Biyologların Çalışma Alanları : Moleküler biyologlar üniversitelerin, fen, tıp, ziraat, eczacılık ve veterinerlik fakültelerinde akademisyen olabilirler, TÜBİTAK gibi resmi kurumlarda ve ilaç endüstrisinde araştırmacı, çeşitli sağlık kuruluşlarının laboratuvarlarında yönetici olarak görev alabilirler. Bu bölümün esas amacı, uluslararası düzeyde bilim adamı yetiştirmek olup öğrencilerini bu amacı gerçekleştirecek bireyler olarak yetiştirmeye çalışmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Biyoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Matematik Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Hemşirelik Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. Eczacılık Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Felsefe Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş