Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları Amacı branşında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen yetiştirmektir. Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Öğretmenliği Bölümünü

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Amacı branşında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen yetiştirmektir. Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Öğretmenliği Bölümünü bitirenler kız meslek liseleri veya anaokullarında öğretmen olarak çalışabilirler. Kendilerine ait işyeri açabilirler.

  Mesleğin İçeriği: Çocuk gelişimi ve eğitimi ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların, hangi yaş düzeylerindeki öğrenci gruplarına kazandırılacağı, MEB tarafından onaylanan öğretim programları ve ilgili mevzuatta belirtilmiştir.

  Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni, bu program çerçevesinde, Eğitim vereceği grubun düzeyine uygun bir çalışma planı yapar, Kendisine ayrılan ders saatlerinde planını uygulayarak öğrencilere alanı ile ilgili bilgi ve beceri kazandırır, öğrencilerin başarılarını değerlendirir, Eğitici kol çalışmalarında görev alarak öğrencilerin yeteneklerini geliştirici etkinlikler düzenler, Öğrencilerin gelişimlerini izler, sorunlarının çözümüne yardımcı olur, Alanı ile ilgili gelişmeleri izler, bunların öğretim programlarına yansıtılması için ilgililere önerilerde bulunur, Nöbetçi olduğu günlerde, okulun düzen ve disiplinini sağlamak üzere görev yapar,Sınıf öğretmeni olarak, öğrencilerin alan ve ders seçmelerine yardımcı olur, yönetimle ilişkilerini sağlamaya çalışır.
  [g]
  İş İmkanları ve Çalışma Koşulları:

  Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni, sınıfta görev yapar, görevini genellikle ayakta yürütür. Çalışma ortamı genellikle gürültülü ve temizdir.

  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Anadolu kız meslek ve kız meslek liseleri, ilköğretim okulları ile resmi ve özel kurumların kreş, yuva, anaokulu, anasınıfı, çocuk kulübü gibi okul öncesi eğitim kurumlarında öğretmen olarak, Çocuk yayınlarının hazırlanmasında, oyuncak tasarımı gibi alanlarda uzman olarak çalışabilirler. Olanakları elverenler kendi işlerini kurabilmektedirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Enerji Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. Yapı Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Tarih Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş