Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dericilik Program ı – Meslek Tanıtımları Dericilik program ının amacı , deri , yün işlenmesi ile ilgili teknolojiyi geliştirme alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmek ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dericilik Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dericilik Programı – Meslek Tanıtımları

  Dericilik programının amacı, deri, yün işlenmesi ile ilgili teknolojiyi geliştirme alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmek ve bu alanda araştırma yapmaktadır.

  Dericilik Programının Amacı : Dericilik programının amacı, hayvan derilerinin ve kürklerinin işlenmesi, boyanması ile ilgili çalışmaları yürütecek olan elemanları yetiştirmektir.

  Dericilik Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Dericilik programında kimya, fizik, kimya, temel matematik, deri histolojisi ve embriyolojisi, deri üretimi, küçükbaş deri işleme teknolojisi, deri kimyası, deri atıklarının kullanımı, derilerde kalite kontrol ve ham deri ticareti gibi dersler okutulur.
  [g]
  Dericilik için Gereken Nitelikler : Dericilik programında okumak isteyenlerin anatomi ve kimyaya ilgili, el ve parmaklarını ustalıkla kullanabilen kimseler olmaları beklenir.

  Dericilik Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Dericilik programını bitirenlere “Dericilik Teknikeri” ünvanı verilir. Dericilik teknikeri yaş deri ve pöstekilerin üzerindeki yabancı cisimlerin temizlenmesi, kimyasal eriyikler içinde bekletilerek tabaklanması, tabaklanan derinin yumuşatıldıktan sonra temizlenmesi, gerdirilmesi ve boyanması gibi işlerin yürütülmesini sağlar. Dericilik teknikeri deri ve lif teknolojisi alanında yetişen ziraat mühendisinin gözetim ve denetimi altında görev yapar.

  Dericilik Teknikerinin Çalışma Alanları : Dericilik teknikeri, sektöre ve özel kuruluşlara ait deri işleme fabrika veya atölyelerinde görev alabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Grafik Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Kooperatifçilik Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Otomotiv Programı – Meslek Tanıtımları
 5. El Sanatları Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Güverte Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş