Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Restorasyon Program ı – Meslek Tanıtımları Restorasyon program ı , her türlü tarihi binanın restorasyonu , onarımı ve korunması ile ilgili restorotör mimara yardımcı ara

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Restorasyon Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Restorasyon Programı – Meslek Tanıtımları

  Restorasyon programı, her türlü tarihi binanın restorasyonu, onarımı ve korunması ile ilgili restorotör mimara yardımcı ara meslek elemanı yetiştirir. Restorasyon teknikerleri, serbest piyasadaki restorasyon uygulamalarında çalışabilecekleri gibi, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı, Müzeler, Milli Saraylar, Milli Parklar, Karayolları Genel Müdürlüğü, Belediyeler vb… kamu kuruluşlarında görev alabilirler.

  Restorasyon Programının Amacı : Restorasyon ve konservasyon programının amacı, tabiat ve kültür varlıklarının korunması ve onarımı alanında çalışacak teknik elemanları yetiştirmektir.

  Restorasyon Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Restorasyon ve konservasyon programında, kimya, fizik ve mineroloji gibi temel bilim dersleri, güzel sanatlar, klimatoloji, müzecilik, sergileme ve depolama, fotoğrafçılık, restorasyon-konservasyon uygulamaları, teknik resim gibi dersler okutulmaktadır.
  [g]
  Restorasyon için Gereken Nitelikler : Restorasyon ve konservasyon programında eğitim görmek isteyen kimsenin üst ün bir renk ve şekil algısına, parmaklarını ve ellerini ustalıkla kullanabilme gücüne ve estetik gücüne sahip, güzel sanatlara ilgili ve açık havada çalışmaktan hoşlanan kimseler olmaları beklenir.

  Restorasyon Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Restorasyon ve konservasyon programını bitirenlere “Restoratör-konservatör” ünvanı verilir. Restoratör ve konservatörler müzelerde, kütüphanelerde, ören yerlerinde, sit alanlarında zamanla bozulan kültür varlıklarının onarımını yapar, müzelerdeki eşyaların bozulmalarını önleyici tedbirler alır.

  Restoratör Konservatörlerin Çalışma Alanları : Restoratör ve konservatörler kültür ve turizm varlıklarının bağlı olduğu kuruluşlarda görev alabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Odiyometri Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Radyoloji Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Matbaacılık Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Maden Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Tohumculuk Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Misafir Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  restorasyon hakkında kapsamlı bilgi bulabileceğiniz bir site

  restorasyonforum.com/ 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş