Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

El Sanatları Program ı – Meslek Tanıtımları El Sanatları program ının amacı , el sanatlarımızı yok olmaktan kurtarmak , teknolojiden yararlanarak el sanatlarımızı geliştirecek profesyonel

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  El Sanatları Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  El Sanatları Programı – Meslek Tanıtımları

  El Sanatları programının amacı, el sanatlarımızı yok olmaktan kurtarmak, teknolojiden yararlanarak el sanatlarımızı geliştirecek profesyonel elemanlar yetiştirmektir. El sanatları teknikerleri, halk eğitim merkezlerinde, orta öğretimde, çıraklık eğitim merkezlerinde öğretmen; özel sektörde, tekstil alanında tekniker olarak görev alabilirler.

  El Sanatları Programının Amacı : El sanatları programının amacı, el sanatlarımızı yok olmaktan kurtarmak, teknolojiden yararlanarak el sanatlarımızı geliştirecek profesyonel elemanlar yetiştirmektir.

  El Sanatları Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : El sanatları programında tarih ve sanat tarihi gibi kültür dersleri, kimya ve fizik gibi temel bilim dersleri ile çeşitli el sanatlarının uygulanması ve geliştirilmesi ile ilgili dersler okutulur ve uygulamalar yaptırılır.
  [m]
  El Sanatları Gereken Nitelikler: El sanatları programında başarılı olabilmek için, her şeyden önce, el sanatlarının her hangi bir dalında yetenekli, göz-el koordinasyonu güçlü ve yaratıcı olmak, el sanatlarını geliştirme çalışmalarına ilgi duymak gereklidir.

  El Sanatları Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : El sanatları programını bitirenlere “El Sanatları Teknikeri” ünvanı verilir. El sanatları teknikeri dekoratif ürünler, lif ve boya teknolojisi, el ve makine nakışları, süsleme sanatları, el örgüleri, kirkitli dokuma gibi alanlarda örneği az bulunur kültür zenginliklerimizi modern yöntemlerle geliştirerek ülke ekonomisine ve kültürüne katkı getirici çalışmaları yürütür.

  El Sanatları Teknikerlerinin Çalışma Alanları : El sanatları teknikerleri halk eğitim merkezlerinde, ortaöğretimde, çıraklık eğitim merkezlerinde öğretmen; özel sektörde, tekstil alanında tekniker olarak görev alabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Diyaliz Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Matbaacılık Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Maden Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Makine Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Maliye Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş