Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Uygulamalı Takı Teknolojisi Program ı – Meslek Tanıtımları Uygulamalı Takı Teknolojisi Program ının Amacı : Uygulamalı takı teknolojisi program ının amacı takı tasarım ı ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Uygulamalı Takı Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Uygulamalı Takı Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Programının Amacı : Uygulamalı takı teknolojisi programının amacı takı tasarımı ve yapımı alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir.

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Uygulamalı takı teknolojisi programında temel sanat eğitimi, teknik resim, sanat tarihi, meslek kimyası, takı tasarımı, takı yapım teknikleri dünya takı tarihi gibi dersler okutulur.

  Uygulamalı Takı Teknolojisi için Gereken Nitelikler : Uygulamalı takı teknolojisi programında okumak isteyenlerin, gözleri ve elleri sağlam ve güçlü tasarım, çizim ve sanat yeteneği yüksek, estetik görüş sahibi, dikkatli titiz kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte ilerlemeyi kolaylaştırıcı bir özelliktir.

  Mesleğin İçeriği:Bilgisayarla veya elle takı eşyalarının tasarımını yapar, Kıymetli madenleri eritme kabı kullanarak ateşte eritir, Eritilen kıymetli madenleri çeşitli kalıplar kullanarak şekillendirir, dökümünü, kaynak işlemini gerçekleştirir, parçaları birleştirir, Takıların cila ve parlatma işlemini yapar, Değerli taşları takılara mıhlama işlemini yapar,Takıları tamir eder.
  [g]
  Uygulamalı Takı Teknolojisi Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Uygulamalı takı teknolojisi programını bitirenlere “Takı Teknikeri” ünvanı verilir. Takı teknikerleri kuyumculuk sektörünün tasarım ve üretim ünitelerinde takı ana modellerinin tasarımını, dökümünü, tesviye, parlatma ve taş mıhlama işlemlerini yapar. Çalışma kapalı ve iyi aydınlatılmış ortamlarda yürütülür.

  Takı Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Takı teknikerleri kuyumculuk alanında özel sektörde ücretli olarak çalışabilecekleri gibi kendi işyerlerini de açabilirler. Küçük takı atölyeleri ve fabrikalarda çalışırlar. Çalıştıkları ortam kapalı olup, maden tozları ve kimyasal maddelerin yaydığı koku nedeniyle önlem alınmadığı takdirde zehirlenme tehlikesi mevcuttur. Ekip çalışmasını gerektirir. Çalışırken meslektaşları, işyeri sahipleri, müşteriler ve kuyumcular ile iletişimde bulunur.

  Meslek elemanlarının çalışma alanı, kuyumcu atölyeleri ile fabrikalardır. Kuyumcularda vitrin kuyumcusu olarak, bujiterilerde, diş protez ve gözlük çercevesi yapım atölyelerinde tasarımcı olarak çalışabilirler

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Antep Fıstığı Tarımı Ve Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Boya Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Lastik Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş