Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü – Meslek Tanıtımları Eğitim Süresi ve İçeriği: Eğitim , teorik ve pratik olarak sürdürülür. Mezuniyet için 60 işgünü staj zorunludur.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Eğitim Süresi ve İçeriği:

  Eğitim, teorik ve pratik olarak sürdürülür. Mezuniyet için 60 işgünü staj zorunludur. Belli başlı dersler: Turizm Ekonomisi, Beslenme İlkeleri ve Mönü Planlama, Temizlik Ürünleri Kullanımı ve Denetimi, Önbüro İşlemleri, İletişim, Ticari Matematik, Gıda Teknolojisi,Yabancı Dil, Genel Muhasebe, Otel İşletmeciliği, Mutfak Hizmetleri Yönetimi,Ön Büro Yönetimi,Yiyecek İçecek Hizmetleri Yönetimi, Temizlik Hizmetleri İşletmeciliği,Ziyafet ve İkram Hizmetleri Yönetimi, Endüstriyel Yiyecek Üretimi, Özel İlgi Turizmi, Tüketici Davranışları, Genel Hukuk Bilgisi, Seyahat Acenteleri, Gıda ve Personel Hijyeni,Kongre ve Fuar Yönetimi, İletişim vb.

  Mesleğin İçeriği:Turizm ve otel işletmeciliği meslek elemanlarının başlıca görevleri; müşterinin beklenti ve ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçları karşılamak için yöntemler geliştirerek uygulamaktır. Sektördeki branşlara göre,
  Ön büro hizmetleri kapsamında rezervasyon, otele giriş-çıkış işlemleri vb., Kat hizmetleri kapsamında odaların tertip, düzen ve temizliği ile müşteri hizmetlerinin yerine getirilmesi, Servis hizmetleri kapsamında yiyecek, içecek vb.servis hizmetlerinin yerine getirilmesi gibi görevleri yürütürler. Ayrıca çalışılan işyerlerine göre değişiklikler göstermekle beraber mutfak, bar, muhasebe, satınalma, pazarlama ve satış departmanlarında yöneticilik görevleri de vardır.
  [g]
  Meslek İçin Gerekli Özellikler:Turizm ve otel işletmeciliği meslek elemanı olmak isteyenlerin;
  Sosyal bilimlere özellikle turizm, ekonomiye ilgi duyan, Ayrıntılara dikkat eden, sorumluluk sahibi, sabırlı, Başkaları ile iyi iletişim kurabilen, başkalarını etkileyebilen, Girişimci, Enerjik ve dakik, Araştırıcı-çalışkan ve dürüst, Ekip çalışmasına yatkın, Fiziksel görünümü düzgün ve bakımlı kimseler olmaları gerekmektedir.

  En az bir yabancı dili bilmek ve bilgisayar bilgisi meslekte başarıyı artıran bir etkendir.

  Çalışma Koşulları ve İş İmkanları:Turizm ve otelcilik meslek elemanları; genellikle kapalı, temiz, bol ışıklı, klimalı çağdaş görünümlü işletmelerde çalışırlar. Yerli ve yabancı turistlere hizmet sunarlar. Meslektaşları, diğer çalışanlar, işveren ve müşterilerle iletişim halinde çalışırlar.

  Programdan mezun olanlar konaklama işletmelerinin (Ön büro, kat hizmetleri, mutfak, servis, bar, satın alma, pazarlama ve satış, insan kaynakları vb departmanlarında), Yiyecek içecek işletmelerinde, seyahat acentelerinde, rezervasyon, operasyon, biletleme, muhasebe vb. departmanlarında, havayolu şirketlerinin yer hizmetlerinin çeşitli pozisyonlarında ve yönetici olarak çalışabilirler. Yabancı dil bilgisi çok iyi olanların iş bulma sorunu hemen hemen yok gibidir. Çalışma alanları daha çok özel sektördedir. Kamu sektöründe Kültür ve Turizm Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında çalışma olanağı vardır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hukuk Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Eczacılık Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Yiyecek İçecek İşletmeciliği Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Turizm Rehberliği Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Farmakoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş