Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Tarih Bölümü – Meslek Tanıtımları Eğitim Süresi ve İçeriği:Bu mesleğin eğitimi çeşitli fakültelerin tarih bölümlerinde 4 yıllık lisans program ıyla verilmektedir. Bölümün amacı , ilkçağdan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tarih Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tarih Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Eğitim Süresi ve İçeriği:Bu mesleğin eğitimi çeşitli fakültelerin tarih bölümlerinde 4 yıllık lisans programıyla verilmektedir. Bölümün amacı, ilkçağdan başlayarak insanı etkilemiş olan tarihsel olayları, siyaset, ekonomi, din, sanat gibi olgularla birlikte ele alarak öğretmektir. Eğitim süresince öğrencilere; Tarihe Giriş, Türk Tarihine Giriş, İslam Tarihine Giriş, İlkçağda Anadolu, Bizans Tarihi, Selçuklular ve Anadolu Beylikleri, Avrupa Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Türk Kültürü Tarihi gibi dersler verilir.

  Mesleğin İçeriği:Geçmiş olayları, kurumları, düşünceleri ve insanları betimlemek için geçmişe ait yayınlanmış ve yayınlanmamış tüm yazılı kaynakları (kitabeleri, mektupları, anı defterlerini, mahkeme kayıtlarını vb.) titizlikle inceler, Derlediği bilgileri, doğruluk ve ifade ettikleri anlam bakımından değerlendirir, Olayları oluş sırasına koyar ve aralarında sebep-sonuç ilişkisi kurar, Bulgularını, gerçeğe bağlı kalarak, yansız bir tutumla açık ve öz biçimde rapor eder, Arkeolog gibi geçmişteki insan kültürleri ile ilgilenen diğer araştırmacıların çalışmalarını inceler

  Meslek İçin Gerekli Özellikler:Tarihçi olmak isteyenlerin; Üst düzeyde akademik ve sözel yeteneğe sahip, Tarih, coğrafya, sosyoloji ve felsefeye ilgi duyan, Geniş bir kültüre sahip, İnceleme ve araştırma merakı olan, Sabırlı, dikkatli ve devamlı okumaktan bıkmayan, Bulgularını objektif olarak değerlendirebilen,kimseler olmaları gerekir.
  [g]
  Çalışma Koşulları ve İş İmkanları:Tarihçi genellikle sakin bir ortamda, tek başına çalışır. Bazen araştırdığı konu ile ilgili kişilerle görüşme yapar. Tarihi belgelere ulaşmak için zaman zaman tozlu ve loş arşivlere girmesi gerekebilir.

  “Tarih Bölümü” bölümü mezunları Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını veya Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) işbirliği ile açılan /açılacak pedagojik Formasyon programını başarı ile tamamlayanlar, lise ve dengi okullarda Tarih Öğretmeni olabilirler.

  Kütüphane, arşiv ve benzeri kuruluşlarda, özel araştırma merkezlerinde, vakıflarda, müzelerde Kültür Bakanlığında araştırmacı olarak, üniversitelerde öğretim elemanı olarak, gazetelerde yazar olarak çalışabilirler.

  Üniversitelerin tarih bölümünü bitirenler Pedagoji eğitimi aldıkları taktirde orta dereceli okullarda öğretmenlik yapabilirler

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İlahiyat Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Tarih Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Su Ürünleri Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. İşletme Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Farmakoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş