Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Serigrafi Program ı – Meslek Tanıtımları Mesleğin İçeriği:Serigraf; okul armaları , afiş , tabela , bayrak , tekstil baskıları , seramik ve cam eşya için

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Serigrafi Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Serigrafi Programı – Meslek Tanıtımları

  Mesleğin İçeriği:Serigraf; okul armaları, afiş, tabela, bayrak, tekstil baskıları, seramik ve cam eşya için sulu çıkartma yapar. Bunun için; İşi hangi yöntemle yapacağını planlar, Baskısı yapılacak şeklin çiziminden filmini alır, Filmden kalıp alır ve baskı yapacağı malzemeyi kalıba göre keser, Harcayacağı malzemeyi hesaplar ve malzemeyi sağlar, Üzerine baskı yapacağı malzemenin ön hazırlık işlemlerini yapar, kalıp alır ve malzemeyi keser, Renklere göre baskı yapar (pozlama), Kurutma, temizleme ve kontrol etme işlemlerini yapar, Son rötüşleri yaparak istenilen ölçüde kesim yapar.

  Meslek İçin Gerekli Özellikler:Serigraf olmak isteyenlerin; Şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, Göz ve elleri eşgüdümle kullanabilme gücüne sahip, Bedence güçlü ve sağlam, Ayrıntıyı algılayabilen, Dikkatli, düzenli kimseler olmaları gerekir
  [m]
  Çalışma Koşulları ve İş İmkanları: Serigraflar çeşitli basım işletmelerinin tekstil, cam ve seramik fabrikalarının serigraf atölyelerinde çalışırlar. Çalışma ortamı boya ve kimyasal maddeler nedeni ile nemli ve rahatsız edici koku yüklüdür. Serigrafi tekniği ile çalışanlar, ürünün hazırlık, uygulama ve sonuçlandırma aşamalarında pek çok kimyasal madde ile karşılaşırlar. Bu kimyasal maddelerin insan, çevre sağlığı ve güvenlik açısından bazı sakıncaları olduğundan bu sakıncaların neler olduğunun bilinmesi ve ona göre önlemler alınması gerekir. Serigraf genellikle ayakta çalışır, parçalara baskı uygurlarken ve onları istiflerken bedensel çaba harcaması gerekir. Görevini yaparken reklam ajansları elemanlarıyla müşterilerle ve diğer çalışanlarla işbirliği yapma durumundadır.

  Serigraf, çeşitli basım işletmelerinin serigraf atölyelerinde, tekstil fabrikalarının baskı ünitelerinde, seramik-cam atölyelerinde, elektronik devre imal eden fabrikalarda, dokuma ve duvar kağıdı üreten fabrikalarda çalışabilir veya kendi işyerini açabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Anestezi Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Bağcılık Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Ulaştırma Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Tohumculuk Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Ekonometri Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş