Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

dış ticaret dalındaki meslekler , dış ticaret alanındaki meslekler dış ticaret ile ilgili meslekler nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Tıp Alanındaki Meslekler Fen
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 13      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Dış Ticaret Alanındaki Meslekler

  Sponsorlu Bağlantılar
  dış ticaret dalındaki meslekler,
  dış ticaret alanındaki meslekler
  dış ticaret ile ilgili meslekler nelerdir ?

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Tıp Alanındaki Meslekler
 3. Fen Alanındaki Meslekler
 4. Dil Alanındaki Meslekler
 5. Ticaret Alanındaki Meslekler
 6. Orman Alanındaki Meslekler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Dış Ticaret

  Bu yüksek öğretim programının amacı, ithalat-ihracat kambiyo konularında yetişmiş ara elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

  Programın Amacı: Dış ticaret programının amacı, ihracat ve ithalat işlemleri konusunda çalışacak meslek elemanlarını yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Dış ticaret programında sosyoloji, ekonomi, muhasebe, hukuk, ticaret hukuku, dış ticaret mevzuatı ile ilgili (uluslararası pazarlama, depoculuk, taşımacılık gibi) dersler okutulur.

  Gereken Nitelikler: Dış ticaret programına girmek isteyenlerin sosyal bilimlere ilgili, ayrıntı ile uğraşmaktan hoşlanan, dikkatli ve sorumluluk duyguları güçlü kimseler olmaları beklenir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Dış ticaret programını bitirenlere "Dış Ticaret Meslek Elemanı" ünvanı verilir. Dış ticaret meslek elemanları dışsatım (ihracat) ve dıştan alım (ithalat) firmalarında ve gümrüklerde, gelen ve giden mallarla ilgili yazışmaları ve işlemleri yaparlar.

  Çalışma Alanları: Dış ticaret programını bitirenler Maliye ve Gümrük Bakanlığına bağlı kuruluşlarda ve özel firmalarda görev alabilirler. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. Misafir Üye

  teşekkürlerrr


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş