Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

bütçe nasıl yapılır bütçe hazırlama teknikleri nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Bütçe Nedir Ve Nasıl Yapılır Bütçe Nasıl Yapılır Bütçe Nedir Bütçe Nasıl
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Bütçe Nasıl Yapılır Bütçe Hazırlama Teknikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  bütçe nasıl yapılır bütçe hazırlama teknikleri nelerdir ?

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bütçe Nedir Ve Nasıl Yapılır
 3. Bütçe Nasıl Yapılır
 4. Bütçe Nedir Bütçe Nasıl Hazırlanır
 5. Bütçe Nedir - Bütçe İle İlgili Bilgi
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar
  Bütçe Nasıl Yapılır Bütçe Hazırlama Teknikleri

  Artışa Bağlı Bütçe; bir önceki yılın rakamları baz alınarak hazırlanan, enflasyon faktörünü göz önünde bulunduran bir bütçedir. Kamu kurumlarında kullanılan bir yaklaşım olmasına rağmen bir çok insan bu kolaylığı uygun bulmuştur, çünkü gelecek yıl gerçekleşecek olan olaylar ve potansiyel gelişmeleri hesaplayarak ve tahmin ederek hazırlanması gereken bütçe kavramına tamamen terstir.

  Sıfır Tabanlı Bütçe;
  Sıfır Tabanlı Bütçe,her bütçesel kalem için sıfır noktasından başlar ve departman giderler için kullanılan her bir Lirayı açıklar ve haklı gösterir. Bu yöntem 1970 lerde ABD ve birkaç ülkede kullanılmıştır fakat sonraları çok fazla bürokrasi oluşması ve kullanışsız olmasından dolayı bu yöntem terkedilmiştir.

  Kaizen Bütçeleme;
  Bu kavram japonyadan gelmektedir, açık-şefaf talepler sonucu sürekli iyileştirme bakış açısını baz alan ve beklenen tüm yatırımları kapsayan bir bütçeleme tekniğidir.

  Aktivite (Faaliyet) Bazlı Bütçeleme
  Aktivite bazlı bütçeleme sistemi, gerçekleştirilen faaliyetlerin maliyetlerine ve ya üretim ve satış için gerekli, mali değeri olan hertürlü hareketin maliyetine odaklanmıştır. Sürekli iyileştirmeyi kolaylaştıran bir bakış açısı vardır.

  Kolay gerçekleştirilebilir bütçeler, çalışanların iyi performan göstermeleri bakımından, sıklıkla başarısızlıkla sonuçlanırlar. Gerçekleştirilmesi çok zor hedefler içeren bütçeler, yöneticilerin heveslerini kırar, öyle ki bu hedefleri gerçekleştirmeye bile kalkışmazlar. Sonuç olarak bütçeler zorlu hedefler içermelidir fakat aynı zamanda bu hedefler gerçekleştirilebilir olmalıdır. 8. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş