Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgi temalı hikaye masal örnekleri lazım , şimdiden teşşekürler. Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Dünya Güneş ve Ay İle İlgili Masal Hikaye Masal nedir? Masal
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 36      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Sevgi Temalı Hikaye Masal Örnekleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sevgi temalı hikaye masal örnekleri lazım, şimdiden teşşekürler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünya Güneş ve Ay İle İlgili Masal Hikaye
 3. Masal nedir? Masal örnekleri
 4. Sevgi ve Saygı Temalı Afiş Örnekleri
 5. Photoshop Sevgi Temalı Fonlar
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsan sevgisi kadardır

  Hintli bir adam suda bata çıka ilerlemeye çalısan bir akrep görür

  Onu kurtarmaya karar verir ve parmağını uzatır ama akrep onu sokar
  Hintli tekrar akrebi sudan kurtarmaya çalışır ama akrep onu tekrar sokar

  Yakınlardaki başka birisi ona, onu sürekli sokmaya çalışan akrebi
  kurtarmaya çalışmaktan vazgeçmesini söyler
  Ama Hintli adam söyle der-
  "Sokmak akrebin doğasında vardır
  Benim doğamda ise sevmek var
  Neden sokmak akrebin doğasında var diye kendi doğamda olan sevmekten vazgeçeyim"

  Sevmekten vazgeçmeyin iyiliğinizden vazgeçmeyin
  Etrafınızdaki akrepler sizi soksalar bile..

  Melegin... Hikayesi

  Bir zamanlar dünyaya gelmeye hazırlanan bir çocuk varmış. Bir gün Allah'a sormuş:
  "Allah'ım, beni yarın dünyaya göndereceğini söylediler, fakat ben o kadar küçük ve güçsüzüm ki, orada nasıl yaşayacağim?"
  - Tüm meleklerin arasından senin için bir tanesini seçtim. O seni bekliyor olacak ve seni koruyacak. Meleğin sana her gün şarkı söyleyecek ve gülümseyecek. Böylece sen onun sevgisini hissedecek ve mutlu olacaksın.
  "Peki. İnsanlar bana bir şeyler söylediklerinde, dillerini bilmeden söylenenleri nasıl anlayacağım?"
  - Meleğin, sana dünyada duyabileceğin en güzel ve tatlı sözcükleri söyleyecek, sana konuşmayı, dikkatle ve sevgiyle öğretecek.
  "Peki Allah'ım, ben seninle konuşmak istersem ne yapacağım?"
  - Meleğin sana ellerini açarak bana dua etmeyi de öğretecek. Ben seni o zaman duyacağım..
  "Dünyada kötü adamlar olduğunu söylüyorlar, beni kim koruyacak?"
  - Meleğin seni kendi hayatı pahasına dahi olsa daima koruyacak.
  O sırada Cennette bir sessizlik olur ve dünyanın sesleri cennete kadar ulaşır. Çocuk gitmek üzere olduğunu anlar ve son bir soru sorar:
  "Allah'ım eğer şimdi gitmek üzereysem lütfen çabuk söyle, benim meleğimin adı ne?"
  - Meleğinin adının hiç önemi yok; sen onu ANNE diye çağıracaksın.

  Sinemin Kardeş Sevgisi

  bir arkadaşım vardı. adı sinem. güzel bir kızdı. kendisi bir kuaförde manikürcü olarak çalışıyordu. bir kız bir erkek kardeşi vardı. yani 3 kardeştiler. kızkardeşi okuyordu. daha küçüktü. erkek kardeşi ile aralarında bir yaş vardı.
  sinem 21 yaşında, erkek kardeşi sinan ise 20. bir iki ay sonra askere gidecekti. orta 2.sınıftan sonra okumamış evlerine yakın bir kahvede çırak olarak çalışmaya başlamıştı. bir iki sene böyle çalıştıktan sonra, oradan çıkıp bir erkek berberi dükkanında çalışmıştı. burada da kısa bir süre çalışmıştı. oradan bir hipermarkete işe girmiş ve bu yaşına kadar da orada kalmıştı. iyi bir çocuktu. ama biraz sinirliydi. bir de arkadaş çevresi biraz serseri takımıydı. sinem bu konuda kardeşini çoğu kez uyarmış ama her seferinde sinan onu terslemişti. hele biri vardı ki, sinem bu çocuğu hiç sevmiyordu. çocuğun adı mustafa idi. sinem onu her gördüğünde nedense sinir oluyordu. mustafa asi bir çocuktu. saçlarını jöle ile diker, pantolonunun her tarafına zincirler takardı. sinan ise onun tam tersine gayet sıradan giyinen biriydi. hani efendice takımından.
  mustafa, sinanı istediği zaman çağırır, birlikte takılırlardı. bu genelde hafta sonu olurdu. yani sinanın evde olduğu günlerde. böyle bir günde yine mustafa, sinanı arar. telefona sinem çıkar. sinanın işi olduğunu söyler fakat sinan telefona gelip; mustafaya geleceğini söylemişti bile.
  sinem, babaları olmadığından annesi ve kardeşleri ile çok zorluk çekmişlerdi. bu yüzden sinanın ufacık yapacağı bir hatanın ailesinin yıkımına neden olabileceğini düşünmeden edemiyordu. o yüzden üstüne belki de, annesinden çok düşüyordur.
  annesi ise evde yaptığı elişilerini konu komşuya satarak eve katkıda bulunuyordu.
  bir hafta sonu yine tüm aile evde kahvaltılarını ederlerken telefon çalar. telefona sinan bakar. arayan mustafa dır. gezelim diyordur. sinan yine tamam der. kahvaltısını ettikten sonra ablasını dinlemeksizin çeker gider. gidiş o gidiş.
  gece yarısı olmuştur. sinan eve hala gelmemiştir. sinem cep tel inden sinan ı arar. cevap alamaz. endişeyle beklemeye başlarlar annesi ve kardeşiyle. gece saat 2 gibi eve polisler gelir, sinanı tanıyıp tanımadığını sorar. sinem korka korka kardeşi olduğunu söyler ve birlikte karakola giderler. mustafa, sinan ile bir bilgisayarcı soymaya ikna etmiş tam bunu yaparlarken yakalanmışlardı. sinem ile annesi ne yapacağını şaşırırlar. sinan da çok üzgündür. ama olan olmuş, şeytana uymuştur bir kere. mustafa nın ise hiçbir şey umurunda değildir.
  sinem ile annesi, sinan için polise yalvarır, yakarırlar. ama polisler dinlemez. tam da suç üstünde yakalanmışlardı. bir gece kalır sinan karakolda. ertesi günü salarlar. yapılan araştırmalarda, mustafa nın sabıkası çıkmış, olayı onun planladığı ispat edilmiştir. zaten mustafa da bunu kendisi söylemiştir. bu yüzden de sinanı serbest bırakmışlardı
  sinan büyük bir mutluluk içinde evine gider. ailesine içtenlikle sarılır. ağlar. ama bu mutluluk gözyaşlarıdır. sinem o kadar mutludur ki artık. "işte benim ailem" diyordur.
  sinan o günden sonra ailesine daha bir içtenlikle sarılır. onların sözünden çıkmaz ve gururla askere gideceği günü bekler. 8. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş