Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Temiz çevre ile ilgili öyküler Çevre katili teyze! Kızgın güneşin ve kumların ortasında uzanmış , çocuk sesleriyle karışık dalga sesleri eşliğinde kitabımı okuyordum ki ,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 78      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Temiz çevre ile ilgili öyküler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Temiz çevre ile ilgili öyküler

  Çevre katili teyze!


  Kızgın güneşin ve kumların ortasında uzanmış, çocuk sesleriyle karışık dalga sesleri eşliğinde kitabımı okuyordum ki, ayağıma bir tarafı yırtılmış çocuk kolluğu uçtu geldi.
  Tuttum tabi refleksle ve sahibi kim acaba diye sağıma soluma bakındım. Arkamdaki şemsiyede oturan yaşlı kadının torunununmuş. Uzatınca koştu aldı.
  Aradan çok değil 10 dakika kadar bir süre geçmişti ki, kolluk yine uçtu. Bu sefer kahraman bir amcaydı. Kolluğun yırtık olduğunu, denizde kullanmanın tehlikeli olabileceğini söyleyip, yaşlı teyzenin yanına koydu.
  Yaşlı teyze de “Zaten deminden beri atıyoruz denize, tutup tutup geliyorsunuz” dedi.
  Oha dedim tabi ama içimden. Aradan yine birkaç sayfalık süre geçmişti ki, kolluk yine ayağıma takıldı. O anda kan beynime sıçradı. Aldım kolluğu yerden, kadına yedirmedim tabi
  - “Kolluğunuz yine uçtu, eğer artık kullanmayacaksanız denizlerimiz çöplük değil, kumsalın bitişinde çöp bidonları var, oraya atabilirsiniz” dedim.
  - “Hıh!” dedi sadece.
  Şortumu, terliğimi giyip, havlumu topladım, kitabımı alıp, uzaklaşırken arkamı döndüğümde önünün açılmasını fırsat bilen teyze kolluğu çoktan yeniden yollamıştı.
  Yazı boyunca da sadece yaşına saygımdan teyze dediğim o kadının kafasını oracıkta kuma gömmemek için sabır çekip yürüdüm.
  Yaşadığımız dünyayı temiz tutmak bu kadar mı zor. İlginç!


  çevre ile ilgili hikayeler

  Hepimizin gözlemlediği,hatta kimimizin bazen de kınayıp tepkilerimizi farklı şekillerde dile getirdiği,bir ya da birkaç konuya değinmek istiyorum (izninzle).
  Bakıyorum da ,toplum olarak bir gariplikler ülkesi miyiz,yoksa dünya geneli mi böyle diye bazen düşünmüyor değilim.

  Misal çok.Örneğin,trafikte yeşil ışığı beklemeyip sanki bir yere bir şey yetiştirecekmişiz gibi sarı ışıkta hareket ederiz.Eğer ki gerilerde bir yerde isek,hep birlikte ısrar ile korna çalıp önümüzdeki aracın hareket etmesini sağlarız.Oysa kırmızı yanmış olsa dahi yaya eğer yola çıkmış ise onun geçmesini beklememiz gerektiğinin bilincinde değilizdir.

  Her hangi bir kuruluşta işlerimizin öncelikle yapılması için,diğer bekleyenlerin hakkına riayet etmeyip bir takım girişimlerde bulunuruz.Artık bunun adına hediye mi denir,başka bir şey mi bilmiyorum.

  Yani anlat anlat bitmez.Her birimde ve her konuda olay çok.İlla ki yazmak için düşünmek gerekmiyor.Malzeme çok.

  Şahsen çok üzülüp,fakat bireysel olarak pek bir şey yapamadığımı düşündüğüm bir konu,çevre temizliği ile ilgili.Örneğin evlerimizde biriktirdiğimiz atıklarımızı,bulunmuş olduğumuz yerin en yakınındaki konteynıra bırakmamız yerine,daha hızlı ve daha pratik bir yolu tercih ederiz.Balkonlarımızdan yada penceremizden sokağımıza atmak daha kolayımıza gelir.Düşünmeyiz,o poşet yırtılır,patlar,ya da birinin üzerine veya yakına düşer de mahcup oluruz.Düşündüğümüz,zamanın bizler için daha değerli olduğudur.Yıllar önceleri hatırladığım atık araçlarının gün aşırı atıkları topladığıydı.Ancak olay bu safhaya ulaşınca sağ olsun belediyelerimiz konuya hassasiyetle eğilip,araç ve çalışanlarını her gün görevlendirdiler.Özellikle trafik karmaşası yaşanmasın diye çalışmalar gece gibi devam etmekte olup,hatta gündüzleri bile düzenli olarak çalışmalar yapılmaktadır.Buradan şahsım adına,özellikle bu iş ile ilgili her çalışana ayrı ayrı yürekten binlerce teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.Anlıyorum,bu kişilerin bu işi ücret karşılığı yaptıklarını düşünebiliriz.Ancak farklı bir açıdan bakmamız gerektiği,çevremizi daha temiz tutarak bu kaynakların başka yönlerde topluma daha faydalı bir şekilde aktarılabileceği kanısında olduğumu ifade etmek isterim.
  Lütfen; Daha temiz bir çevre,ardından daha bilinçli ve daha saygın bir toplum.Saygılarımla.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Temiz çevre ile ilgili sloganlar
 3. Temiz çevre ile ilgili şiir
 4. temiz çevre ile ilgili şarkılar
 5. Temiz çevre ile ilgili slogan, Temiz Bir çevre ile İlgili Sloganlar
 6. Temiz çevre ile ilgili kompozisyon
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Misafir Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  çok güzel ama çok olması gerekirdi 2 taneyle olmaz bence ama çok güzel bence 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş