Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Milli Eğitim Vakfı’nın Yaptığı Hizmetler Hakkında Bilgi , Milli Eğitim Vakfı’nın Yaptığı Hizmetler ile ilgili yazı Milli Eğitim Vakfı’nın Yaptığı Hizmetler nelerdir (2009’A KADARKİLER) 115
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Milli Eğitim Vakfı’nın Yaptığı Hizmetler Hakkında Bilgi, Milli Eğitim Vakfı’nın Yaptığı Hizmetler ile ilgili yazı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Milli Eğitim Vakfı’nın Yaptığı Hizmetler Hakkında Bilgi, Milli Eğitim Vakfı’nın Yaptığı Hizmetler ile ilgili yazı

  Milli Eğitim Vakfı’nın Yaptığı Hizmetler nelerdir

  (2009’A KADARKİLER)

  115 okul ile 4 öğrenci yurdu, 4 öğretmen evi ve 1 öğretmen lokali yaptırarak Millî Eğitim Bakanlığı'na devretti.

  Çeşitli il ve ilçelerde toplam 364 öğretmen evi ile eğitim merkezi ve sosyal tesisin yapımı, onarımı ve donatımına katkıda bulundu.

  1995-1998 yılları arasında gerçekleştirdiği projeyle 2500 dersliği donattı.Bu derslikler için 50.000 öğrenci sırası, 2500 öğretmen kürsüsü ve sandalyesi ve 2500 yazı tahtasını Endüstri Meslek Liseleri'nde yaptırarak ihtiyacı olan okullara gönderdi.

  Ankara, İzmir ve İstanbul'da Millî Eğitim Vakfı Özel Öğretim Kurumları'nı hizmete sundu.

  Değerli eğitimci rahmetli Nadide DENLİ tarafından bağışlanan arsa üzerinde merkezimiz için modern ve aynı zamanda çağdaş donanımlı hizmet binasını yaptırıp hizmete sundu.

  272 adet Atatürk Büstü yaptırarak okullarımıza gönderdi.

  10.300 adet Türk Bayrağı'nı kırsal kesimlerdeki okullara gönderdi.

  Ulusal ve uluslararası boyutta düzenlenen sosyal , kültürel ve sportif yarışmalara katılan öğrencilerin yol ve konaklama giderlerine katkı sağladı, çeşitli ödüller verdi.

  Sekiz Yıllık Kesintisiz İlköğretim uygulamasına destek amacıyla düzenlediği destek kampanyasından elde edilen 2,5 trilyon lirayı, Millî Eğitim Bakanlığı'nın aynı amaçlı banka hesabına aktararak katkı sağladı.

  1999 yılında ülkemizde meydana gelen deprem felâketinden zarar gören öğrenci, öğretmen ve diğer eğitim personeline ve ailelerine de destek oldu.

  Teröristlerce şehit edilen öğretmenlerimizin ve eğitim personelinin ailelerinin de her zaman yanında oldu ve olmaya devam edecek.

  TRT Ankara Televizyon Müdürlüğü'nce hazırlanan ve okulları bilgisayarla donatmayı amaçlayan "Bir Nefes Anadolu" isimli televizyon programı kapsamında, okullara dağıtılması için 80 bilgisayar bağışladı. Ayrıca birçok öğretim kurumuna bilgisayar gönderdi.

  2000 yılında başlattığı uygulamayla; kişi, kurum ve kuruluşların her türlü tören ve kutlamalarında, Vakfımızın çelenklerini kullanmalarını sağlayarak, yeni bir gelir kaynağı oluşturdu.

  2000 yılında yapılan Öğrenci Seçme Sınavında bütün dallarda ilk üç dereceye giren 24 öğrenciye birer bilgisayar armağan ederek, başarılarını ödüllendirdi.

  2002 yılında yapılan Öğrenci Seçme Sınavında bütün dallarda ilk üç dereceye giren 14 öğrenciyi birer milyar lira ile, 2003 yılında da bir ilki daha gerçekleştirerek LGS ve ÖSS de ilk üç dereceyi paylaşan 31 öğrenciyi aynı karede buluşturarak ödüllendirdi.

  Çok sayıda öğretmen ve öğrencinin tedavi giderlerini karşıladı, gerekli sağlık cihazlarının alınmasını sağladı.

  Çocuklarımızın zihinsel gelişmelerine ve düşünce sporlarına yönelmelerine katkı sağlamak amacıyla 5000 satranç takımı yaptırarak, Millî Eğitim Bakanlığı kanalıyla okullara dağıtımını sağladı.

  Çok sayıda okul ve eğitim kurumunun onarım ve donanımını gerçekleştirdi.

  Doğuş Holding tarafından Vakfımıza bağışlanan 5.000 adet Akademedia Ortaöğretim Eğitim Seti CD'sinin okullarımıza dağıtımı çalışmalarını sürdürdü.

  Maliye Bakanlığı ile yapılan protokollerle, Millî Eğitim Bakanlığı’na tahsisli okul ve kurumlardaki kantinlerin yanı sıra, açıkalanların ve salonların Millî Eğitim Vakfı’nca işletilmesini sağladı. Bu gelirlerin % 70’i okullara, % 10’u Vakıf İl Şubelerine, % 5’i İlçe Şubelerine, % 15’i de Vakfımıza bırakıldı. Vakfımız bu payların % 80’ini tekrar eğitim hizmetlerinde kullandı.

  25.406 öğrenciye öğrenim yardımı yaptı. Bu bağlamda 16.411 ilk ve ortaöğrenim öğrencisi ile 7.521 yüksek öğrenim öğrencisine karşılıksız burs verdi.1.474 öğrenciyi de Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı yatılı okullarda bütün masraflarını karşılayarak okuttu.

  Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından ilk ve ortaöğretim öğrencilerine 10 yıl süreyle tavsiyesi uygun görülen "Bir Milletin Şahlanışı-Kurtuluş Destanı" adlı 45 dakikalık filmin ülkemizdeki bütün okullarda izlettirilmesi için bir firmayla Vakfımız arasında protokol yapıldı. İl Millî Eğitim Müdürlükleri'nin yaptığı düzenlemeler çerçevesinde film gösterime sunuldu.

  1 Mayıs 2003 günü Bingöl’de meydana gelen depremde yardım elini ilk uzatan kurum oldu. Hayatını kaybeden öğretmen ve öğrencilerin cenaze masrafları, yaralananların tedavi gideri, yaşayanların iaşe ve ibatesi için 150 milyar TL. gönderdi.

  Bingöl Depremi'nden sonra, Bingöl şehir merkezinde 16 derslikli bir ilköğretim okulu yaptırıp donatarak bu okula depremde 35 öğrencisini yıkıntıların içinden kurtaran ancak kendi hayatını yitiren öğretmen Serkan AKYAZ'ın ismini verdi.

  1 Mayıs 2003 tarihindeki Bingöl Depremi’nden sonra, Vakfımız öncülüğünde Hürriyet Gazetesi ve çeşitli üniversitelerin katkılarıyla ülke çapında “OKULLARIMIZ YIKILMASIN” adlı bağış ve yardım kampanyasını yürüttü. 16 İlde 130 YİBO ve PİO’nun (1.058.647 m² kapalı alanlı 767 adet bina) depreme dayanıklılık testleri yapıldı ve rapor Milli Eğitim Bakanlığı’na sunuldu.

  Serebral Palsili (beyin felçli) çocukların eğitimi için Ankara’da 2,5 Milyon YTL. Harcayarak; 24 derslikli, fizyoterapi üniteli, 480 öğrenci kapasiteli modern bir ilköğretim okulu yaptırarak Ankara Valiliği (İl Millî Eğitim Müdürlüğü)’ne devretti.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Milli Eğitim Vakfı’nın Kuruluşu Ve Milli Eğitim Vakfı’nın Amaçları Nelerdir
 3. Milli Eğitim Vakfı’nın Aldığı Ödüller Hakkında Bilgi
 4. Milli Eğitim Vakfı’nın Öğrencilere Yönelik Verdiği Hizmetleri Hakkında Bilgi
 5. Milli Eğitim Vakfı'nın Kurucuları Hakkında Bilgi, Milli Eğitim Vakfı'nın Kurucuları Kimler
 6. Milli Eğitim Vakfı’nın Hedefleri Hakkında Bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş