Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ötenazi nedir ötenazi ne demek vikipedi özet yazarmısınız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ötenazi Tanımı Ötenazi Nasıl Yapılır Ötenazi Nasıl Uygulanır Pasif Ötenazi Nedir Aktif
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ötenazi Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  ötenazi nedir
  ötenazi ne demek vikipedi özet yazarmısınız


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ötenazi Tanımı
 3. Ötenazi Nasıl Yapılır
 4. Ötenazi Nasıl Uygulanır
 5. Pasif Ötenazi Nedir
 6. Aktif Ötenazi Nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Ötenazi Nedir

  Ötenazi dünyada ilk defa 18. Yüzyıl’da Bacon tarafından ortaya atılmıştır. Bacon’a göre doktorun vazifesi, ıstırapları azaltmak ve hastayı sıhhate kavuşturmaktır. Burada ıstırapları azaltma görevi, yalnız tedavi edip iyileştirmekle değil, bazı durumlarda ona rahat ve kolay bir ölüm sağlamak suretiyle de gerçekleştirilebilir.

  Ötenazi, "ölümün kaçınılmaz olduğu ve tıp biliminin var olan verilerine göre iyileştirilmesi olanağı olmayan veya dayanılmaz acılar içinde olan kişinin tıbbi yollarla öldürülmesi veya tıbbi yardımın kesilerek ölüme terk edilmesi" şeklinde tanımlanır.

  Ötenazi aktif ötenazi ve pasif ötenazi olarak ikiye ayrılır. Aktif ötenazide hastaya direkt bir müdahale söz konusuyken, pasif ötenazide tıbbi destek üniteleri ve yardımları hasta için durdurulur.

  Türk Ceza Kanunu’nda ötenazi ile ilgili özel bir hüküm bulunmaması nedeniyle, bu fiil Türkiye’de kasten adam öldürme suçlarına girer. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş