Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kulak neden ağrır Bazen kulağınızda veya başka bir organınızda pat diye bir ağrı hissebiliyorsunuz demi.Bende de sıkça rastlanan bir sorun mesela bir sabah kalktığımda kulağımda
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kulak neden ağrır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kulak neden ağrır

  Bazen kulağınızda veya başka bir organınızda pat diye bir ağrı hissebiliyorsunuz demi.Bende de sıkça rastlanan bir sorun mesela bir sabah kalktığımda kulağımda öyle bir ağrı hissediyorum ki her yer kararıyor.
  Tabii bu ağrılar basit ağrılar değil çok şiddetli olabiliyor.Bu da durduk yere olmayacağına göre kesinlikle bir uzmana başvurulmalıdır.
  Kulak ağrısının en sık görülen sebebi orta kulağı boğaza birleştiren östaki kanalının tıkanmasıdır. Genellikle alerji, sinüzit veya grip hastalıkları sırasında ortaya çıkar. Gün boyunca ayakta iken östaki kanalından boğazımızın arkasına doğru rahat akış sağlanır. Ayrıca çiğneme ve yutkunma östaki kanalı etrafındaki kasları hareket ettirerek, orta kulağa östaki kanalından hava giriş-çıkışını sağlar.


  Kulak ağrıları neden geceleri artar?

  Ancak, uykuya daldığınızda östaki kanalı rahat boşalamaz. Ayrıca gece yeterince yutkunmadığınız için, fazla hava girişi de olmaz. Orta kulaktaki hava, etraftaki dokular tarafından kullanıldığı için, negatif basınç oluşur. Bu da kulak zarının içeri doğru emilmesi anlamına gelir. Gecenin bir yarısında kulak ağrısı ile uyanabilirsiniz. Dış kulak yolu enfeksiyonları, uçak yolculuğu ve tüplü dalış gibi atmosferik değişiklikler, saç kılının tıraştan sonra dış kulak yoluna düşmesi, diş, dil, çene gibi kulakla ilişkisi olmayıp, kulakta hissedilen ağrılar da kulak ağrısını tetikleyebilir.

  Nasıl dindirilir?
  * Dik oturun.
  * Saç kurutma makinesi kullanın: 10 cm. mesafeden ılık hava ve düşük fan hızında kurutma makinesi ağrıyı azaltacaktır.

  * Kulak kepçenizi hafif hareketlerle oynatın: Eğer ağrı duyuyorsanız bu muhtemelen dış kulak yolu enfeksiyonudur. nDış kulak yoluna vücut ısısında yağ damlatılabilir: Vücut ısısındaki suya bebek yağı veya normal zeytinyağı ekleyip, birkaç damla kulağınıza damlatın. Ağrının azaldığını göreceksiniz. Bu, asla zarı delik olan kulağa uygulanmamalıdır.
  * Sakız çiğneyin: Östaki kanalının açılması için oldukça faydalıdır.
  * Esneyin: Yine östaki kanalını açarak etki gösterir.
  * Burnunuzu tutun: Uçakta 10 bin metrede uçarken kulaklarınız tıkanırsa, burnunuzu iki parmak arasında sıkıştırıp, derin bir nefes alın ve havayı genzinize doğru yönlendirecek şekilde üfleyin. Açılma sesi duyacaksınız. Bu basınç eşitlemesinin olduğunu gösterir, aynı zamanda kulak ağrısı da ortadan kalkar. nUçak alçalırken uyumayın.
  * Burnunuz tıkalı ve genize doğru akıntı varsa ve her uçağa binişte ağrı oluyorsa, uçağa binmeden 1 saat önce akıntıları azaltan ilâçlardan veya burun damlalarından kullanabilirsiniz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Oruçluyken neden baş ağrır
 3. Oruçluyken baş neden ağrır
 4. Kulak Kızarması Nedenleri, Kulak Kızarması neden olur
 5. Kulak Yüzügü, Yeni Moda Kulak Yüzükleri, En Son Moda Kulak Yüzük Modelleri, Kulak Yüzükler
 6. kulak çınlamasının sebepleri, kulak çınlaması için yapılması gerekenler, kulak çınlaması n
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş