Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir konulu kompozisyon , Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ile ilgili kompozisyon , Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir hakkında kompozisyon örneği Egemenlik Ulusundur Egemenlik
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 10      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir konulu kompozisyon,
  Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ile ilgili kompozisyon,
  Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir hakkında kompozisyon örneği


  Egemenlik Ulusundur Egemenlik bir topluluğun, bir devletin ülke üzerinde sahip olduğu tüm yetkilerdir, hür olmak, yetki sahibi olmak, hâkimiyet anlamlarına gelir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk egemenliğin halka ait bir olgu olduğunu “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” sözü ile açıklamıştır.

  Türkiye’de egemenlik fikri Kanun-ı Esasi ile gündeme gelmiş, fakat kabul edilmesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Teşkilat-ı Esasiye Kanunu ile olmuştur. Kanunda yer verilen “Egemenlik koşulsuz ve sınırsız olarak ulusundur.” ilkesi ile halk ve yönetim adına yeni bir dönem başlamıştır.

  Yetki sahibi, hür ve hakim bir millet gelişime açıktır, geleceğe umutlu bakar, çünkü çaba gösterecek gücü ve söz hakkı vardır. Egemenliğin millete ait olması, tüm bunları gerçekleştirebilecek bir ortam yaratır, yönetimde söz sahibi olan, kendi kendini yöneten halk daha iyi temsil edilir ve ilerlemeye açıktır. Hâkimiyetin tek kişinin tekelinde olduğu zamanlar düşünüldüğünde egemenlik tam anlamıyla özgürlük anlamına gelir. Yönetimde söz sahibi olmak bir yana her şeyi kabul etmek zorunda bırakılan bir halkın böylesine bir şeref ile ödüllendirilmesi Mustafa Kemal liderliğinde gerçekleştirilmiştir. Mustafa Kemal bir konuşmasında “Huzurlu toplum, güvenli toplum, insan kişiliğine saygılı toplum tam ulusal egemenlikle sağlanır. Toplumda en yüksek hürriyetin, en yüksek eşitlik ve adaletin sağlanması, istikrarı ve korunması, ancak ve ancak tam ve kesin anlamı ile ulusal egemenliğin sağlanması ile devamlılık kazanır. Bundan dolayı, hürriyetin de eşitliğin de, adaletin de dayanak noktası ulusal egemenliktir.” sözleri ile bu konuya verdiği önemi göstermiştir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir Konulu Kompozisyon
 3. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir şiirleri
 4. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir nedir
 5. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir açıklaması
 6. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir anlamı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Bir topluluğun bir devletin ülke üzerinde sahip olduğu yetkilerdir.Hür olmak yetki sahibi olmak ve özgür ve bağımsız olabilmemiz için ulusal egemenliğimize sahip çıkmalıyız ve korumalıyız. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş