Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kitap okumanın faydalarıyla ilgili kompozisyon , Kitap okumanın faydaları hakkında kompozisyon İnsan için en etkili öğrenme yolu okumaktır. Okuyarak yetişmiş bir toplum , başarılı ve
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 42      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kitap okumanın faydaları ile ilgili kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kitap okumanın faydalarıyla ilgili kompozisyon,
  Kitap okumanın faydaları hakkında kompozisyon


  İnsan için en etkili öğrenme yolu okumaktır. Okuyarak yetişmiş bir toplum, başarılı ve güçlü olacaktır.

  İnsan beyni okuyarak beslenir ve bilgiler güçlenir. Okuyan insanların farklı bakış açıları vardır. Kelime dağarcıkları yüksektir. Bilgi edinme istekleri vardır. Kitap okumak, düşünceleri besler ve güçlendirir. Tıpkı bir pusula gibi insana yol gösterir. Kitap okumayı sevenler genel kültür bakımından da üst seviyelerdedirler. Genel kültür, toplumca önemsenen ve saygı duyulan bir değerdir.

  Okumanın ne yaşı ne de zamanı vardır. İnsan isteği her zaman bir şeyler okuyabilir. Yeter ki okumayı gerçekten istesin. Birileri istedi diye ya da zorla kitap okunmamalıdır. Okuma hevesi ve isteği öncelikle insanın kendi içinde olmalıdır. Okumak için, ille de beş yüz sayfalık bir kitabı bitirmek gerekmez, bazen bir sayfa bile o kadar çok şey anlatır ki insana. Okumanın satırı, sayfası, gerekçesi olmaz. Okumanın bir gerekçesi olacaksa eğer o da okumak olacaktır.

  Okuyan insanlar dünyayı ve olayları farklı bakış açılarıyla değerlendirebilirler. Konuşurken ya da yazarken fazla zorlanmazlar. Çünkü kelime hazneleri çok geniştir. İnsan okuduğu her kitaptan ya da yazıdan ne kadar yeni kelime öğrenirse, bilgi havuzu da o kadar dolu olur. Bu havuzu doldurmak bizim elimizdedir.

  Okumanın bizlere sayısız faydası vardır. Önemli olan bunun değerini bilmektir. Bacon’un da dediği gibi “Okumak bir insanı doldurur, konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır.”


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kitap Okumanın Faydaları Kompozisyon Deneme
 3. Kitap ve kitap okumanın faydaları hakkında kompozisyon
 4. Kitap Okumanın Toplumsal Faydaları, Kitap okumanın yararları, Kitap okuyarak sosyalleşme
 5. kitap okumanın faydaları ile ilgili şiir, kitap okumanın faydaları ile ilgili şiirler
 6. Kitap Okumanın Yararları Nedir-Kitap Okumanın Faydaları Nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Kitap okumak insanlara bir çok olumlu faziletler kazandırır.Bunların en başında bilgi verir ve bilmediklerimizi bizlere öğretir.Kitap en iyi bir arkadaştır.Çünkü ondan bizlere zarar gelmez.Kitap okumak aynı zamanda konuşma kabiliyetimizi arttırır. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş