Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kültürle ilgili kompozisyon , Kültür konulu kompozisyon , Milli Kültür hakkında kompozisyon Kültür , toplumların gelişme süreçleri içinde , meydana gelen , maddi ve manevi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 13      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kültürle ilgili kompozisyon, Kültür konulu kompozisyon, Milli Kültür hakkında kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kültürle ilgili kompozisyon, Kültür konulu kompozisyon, Milli Kültür hakkında kompozisyon

  Kültür, toplumların gelişme süreçleri içinde, meydana gelen, maddi ve manevi değerler bütünlüğünü ifade eder. Her toplumun yöresel örf, adet ve yaşam değerleri bir mozaik gibi birleşerek, milli bir kültürü oluşturmaktadır. Bir devleti ayakta tutan en önemli unsur, o ülkenin milli kültürüdür. Kültür milleti, milletlerde devleti oluşturmaktadır.

  Ülkemizin milli kültürünün temellerini, Atatürk ilke ve inkılâpları oluşturmaktadır. Kurtuluş Savaşı ile başlayan dönemde, yokluklar içinde, toplum manevi ve maddi fedakârlıkları, dayanışması ile özgür bir yaşama ve hürriyete ulaşabilmiştir. Toplumlar, kendi milli kültürleri etrafında birleşmektedir. Aynı ülkenin, farklı topluluklarının kültürlerini öğrenmektedir. Bir zincirin halkaları gibi birleşerek, farklı olan bu değerler, sonucunda bir milli kültürü teşkil etmektedir. Kültür, bir devletin medeni oluşumunu da şekillendirir.

  Ülkeler, diğer ülkelerin farklı kültürlerini tanımak ve öğrenmek maksadı ile kültürel etkinlikler düzenlemektedirler. Uluslar arası yapılan etkinliklerde, değişik yaşam ve değerler öğrenilmiş olabilmektedir. Tiyatro, müzik, dans, yöresel oyunlar, kitap, şiir ve diğer alanlarda başka ülkelere ait kültürler öğrenilebilir.

  Kültür seviyesinin ölçüsü, toplumun öğrenim ve maddi değerlerin yükselmesi ile doğru bir orantı oluşturmaktadır. Sadece kendi kültürümüz çevresinde yaşamaktan ziyade değişik kültürleri tanımak, araştırmak, bu alandaki çalışmaları takip etmek, kendi kültürümüzü de geliştirir. Bizlerin yaşam ve değer yargılarımızı, farklı olanlar ile karşılaştırmak, sonucunda yeni bir fikir oluşmasını sağlamak, elbette kendi kültür seviyemizi yükseltebilir. Kendimizin maddi ve manevi değer bütünlüklerini, farklı olanlar ile mukayese etmek, aralarındaki farkı değerlendirmek, milli kültürümüzün daha da gelişmesine olumlu yönlerde katkılar sağlar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Milli Kültür İle İlgili Kompozisyon Kısa
 3. Eenerji tasarrufu ile ilgili kompozisyon,Enerji Tasarrufu Konulu Kompozisyon,enerji tasarr
 4. Yangından Korunma Haftasıyla İlgili Kompozisyon,Yangından Korunma Haftası hakkında Kompozi
 5. Akıl ile ilgili kompozisyon, Akılla ilgili kompozisyon, Akıl konulu kompozisyon, Akıl hakk
 6. Milli kültür ile ilgili kompozisyon
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Br topluma kimlik veren ve diğer milletler arasında farkı gösteren ve farkı belirleye yarayan tarih boyunca meydana gelmiş ve millete ait maddi manevi değerlerin tümüne denilmektedir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş