Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İstiklâl Marşı İle İlgili Kompozisyon Milli marşlar , hürriyet , özgürlük , kahraman lık ve coşkuları ifade eden eserlerdir. Resmi tören ve toplantılarda önemli günlerde
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İstiklâl Marşı İle İlgili Kompozisyon Örneği

  Sponsorlu Bağlantılar
  İstiklâl Marşı İle İlgili Kompozisyon


  Milli marşlar, hürriyet, özgürlük, kahramanlık ve coşkuları ifade eden eserlerdir. Resmi tören ve toplantılarda önemli günlerde milli marşlar çalınarak ve söylenerek bu duygular ifade edilmiş olur.

  Milli marşımız, İstiklâl Marşı, Türk ulusunun, hürriyet özgürlük, kahramanlık ve coşkularının ifade edildiği bir marştır. Kurtuluş Savaşı sonrasında, Türk ulusunun özgürlük ve hürriyet duygularının bir ifadesi olarak, şair Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılarak, Osman Zeki Üngör tarafından bestelenmiştir.

  Türk halkının Kurtuluş Savaşı’nda vermiş olduğu kahramanca mücadele, hürriyet özlemleri, kahramanlıkları ve millet olarak yaşadığı coşku milli marşımızda anlatılmaktadır. Her ülke marşı söz ve müzikle ifade edilmese de İstiklâl Marşımız söz ve müzikle birlikte icra edilmiştir. Sözleri müziğinin sağladığı etkiyi daha da anlamlaştırmıştır ve sonucunda Türk halkını temsil etme görevini elde etmiştir. Milli marşımızı nerede duyarsak, ayağa kalkar, düzgün bir duruş sergileyerek ve ulusumuzu temsil ettiğinden dolayı saygımızı göstererek, onu dinler ve iftihar ederiz. İstiklâl Marşımız milli duygularımızı en yüksek seviyelere ulaştıran ve bize geçmişimizi hatırlatan bir marşımızı olduğundan ona her zaman için gereken saygı ve değeri veririz. Aynı zamanda geçmişimiz ile geleceğimiz arasındaki önemli bir köprü olarak da görmeliyiz.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İstiklal Marşı'nın Hangi Bölümlerini Ezbere Biliyorsunuz İstiklal Marşı'nı Ezberlerken Zor
 3. İstiklal Marşı'mız İle İlgili Duygu Ve Düşünceleriniz Nelerdir
 4. İstiklal Marşı Metni, İstiklal Marşı 10 Kıtası
 5. İstiklal Marşı'nın Kabulü ve M. Akifi Anma Günüyle İlgili Piyes
 6. İstiklal Marşı'nın Kabulü İle İlgili Oratoryo
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Türk halkının savaşlarda kahramanca savaşması Türk halkının özgürlüğü hürriyet özlemi ve millet olarak yaşadığımız milli coşkumuzu simgelemekte ve halkın her zaman içten gelerek saygı ve değer vermektedir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş