Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Diş Sağlığı İle İlgili Kompozisyon Çocukların ağzında 28 , yetişkin insanların ağzında ise toplam 32 diş vardır. Bir de diş çeşitlerimiz vardır. Bunların adı köpek
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Diş Sağlığı İle İlgili Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Diş Sağlığı İle İlgili Kompozisyon

  Çocukların ağzında 28, yetişkin insanların ağzında ise toplam 32 diş vardır. Bir de diş çeşitlerimiz vardır. Bunların adı köpek dişleri, azı dişleri, kesici dişleri ve yirmi yaş dişleridir.

  Peki, bu farklı diş türleri neye yarar biraz da ondan bahsedelim. Köpek dişleri, kaninler adı da verilen bu dişler, sivri uçlara sahiptirler ve de koparmaya yararlar. Azı dişleri ise yiyecekleri öğütmek için kullanırlar. Çiğneme yüzeyinde birden çok tümsekçik vardır. Kesici dişler ise yiyecekleri kesmede kullanılan keskin ön dişlerdir. Bunlar dört adet altta ve dört adet üstte bulunmaktadır. Küçük azı dişleri, çiğneme yüzeyinde iki tane tümsek(sivri uç) vardır… Bu dişler ufalamaya ve de koparmaya yarar.

  Dişlerimizin sağlığına çok dikkat etmeliyiz. Eğer dişlerimizin sağlığına dikkat etmezsek dişlerimi çürür ve bu da ağızda kokuya sebep olur. Dişlerin de çürümesi sebebi ile zamanla dişlerimiz dökülür ve dişsiz kalırız. Onun için düzenli olarak diş doktoruna gidip dişlerimizin sağlığını kontrol ettirmeliyiz. Dişlerimizi yemekten sonra sabahleyin kaktığımızda ve akşamleyin yatarken mutlaka ama mutlaka fırçalamalıyız.

  Diş sağlığına dikkat edersek birçok rahatsızlığın da önlenmesine sebep olmuş oluruz. Aksi takdirde sadece dişin çürümesi ile kalmaz, birçok hastalığı da bir çürük diş sayesinde tetiklemiş oluruz. Yani bir çürük diş kalp krizine bile yol açabilir. O yüzden diş sağlığı son derece önemli bir konudur ve dişlerin bakımına çok ama çok dikkat etmeliyiz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yangından Korunma Haftasıyla İlgili Kompozisyon,Yangından Korunma Haftası hakkında Kompozi
 3. Doğa İle İlgili Kompozisyon - Doğayla İlgili Kompozisyon
 4. Ruh Sağlığı İle İlgili Kompozisyon
 5. Diş Sağlığı İle İlgili Sözler, Diş Sağlığı sözleri
 6. Akıl sağlığı ruh sağlığı günü, Dünya ruh sağlığı günü hakkında bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklarda en az iki yaşına girdikleri andan itibaren diş fırçalamasını dişlerini temiz tutmaları hakkında eğitim verirsek erken yaşta başlanır ise dişlerinin sağlıklı olacağına ve bembeyaz bir dişlere sahip olacaktır.Günde en az üç defa dişlerimizi fırçalamalıyız diş fırçalarımızı üç ayda bir değiştirmeli ve en az ayda bir defa diş doktoruna gitmeliyiz. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş