Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Enerji Tasarrufu Haftası İle İlgili Açılış Konuşması Sevgi li Arkadaş lar , Ülkemizdeki enerji tüketiminin bilinçli yapılmasını sağlamak için , ocak ayının ikinci pazartesi ile
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Enerji Tasarrufu Haftası İle İlgili Açılış Konuşması

  Sponsorlu Bağlantılar
  Enerji Tasarrufu Haftası İle İlgili Açılış Konuşması

  Sevgili Arkadaşlar,

  Ülkemizdeki enerji tüketiminin bilinçli yapılmasını sağlamak için, ocak ayının ikinci pazartesi ile başlayan haftayı, Enerji Tasarrufu Haftası olarak kutlamaktayız.

  İş yapabilme gücüne enerji denir. Cisimlerin hareketleri sırasında oluşan enerjiye hareket enerjisi, cisimlerde saklı olan enerjiye ise durum, ya da potansiyel enerji diyoruz. Belli başlı enerji kaynaklarımızı şöyle sıralayabiliriz: elektrik, petrol, kömür, su ve güneş.

  Günümüzde her alanda kullandığımız makineler, enerji ile çalışır. Ülkemiz, enerji üretebilmek için büyük ölçüde dışa bağımlıdır. En önemli enerji kaynaklarımızdan olan petrolü dış ülkelerden satın alırız. Dolayısıyla petrol, döviz vererek satın aldığımız ürünlerin başında yer alır. Ekonomimizin düzelmesinde, enerjiyi tutumlu kullanmanın önemi büyüktür.

  Gereksiz enerji tüketiminin önüne geçmeliyiz. Boşa yanan lambaları söndürmek, bozuk muslukları onarmak, radyo, televizyon ve diğer aletleri gereksiz yere çalıştırmamak bir vatandaşlık görevidir. Hiç kimse, benim param var, istediğim kadar enerji tüketirim deme hakkına sahip değildir. Ülke kaynaklarının bilinçsizce kullanılması bizi fakirliğe götürür. Enerji tüketiminde yaptığımız savurganlık, vatanseverlik duygularımızın zayıflığını da gösteren önemli bir ölçüttür.

  Enerji üretiminde, dünyanın önde gelen ülkeleri arasına girmemiz dileği ile...

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sağlık Ve Sosyal Güvenlik Haftasıyla İlgili Açılış Konuşması, Sağlık Ve Sosyal Güvenlik Ha
 3. Tüketiciyi Koruma Haftası İle İlgili Açılış Konuşması
 4. Enerji tasarrufu haftası resimleri, Enerji tasarrufu görseller, enerji tasarrufuyla ilgili
 5. Engelliler Haftası İle İlgili Açılış Konuşması
 6. Ahilik Kültürü Haftası İle İlgili Açılış Konuşması
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Gereksiz yere kullanılan enerjilerin önüne geçmeliyiz.Boşa yanan lambalar söndürmeli,bozuk olan muslukları yaptırmalı yada açık olan muslukları kapatmalı ve diğer elektrikli aletleri gereksiz yere çalıştırmamalı ve bu şekilde enerjileri boş yere harcayan kişileri bu konuda bilinçlendirmeliyiz. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş