Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kızılay Haftası İle İlgili Kompozisyon Kızılay , kamu yararına olan sosyal bir hizmet kurumudur. Her yıl 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kızılay Haftası İle İlgili Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kızılay Haftası İle İlgili Kompozisyon

  Kızılay, kamu yararına olan sosyal bir hizmet kurumudur. Her yıl 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanmaktadır.

  Kızılay, her zaman karşılaşılan afetlerle, salgın hastalıklarla mücadele eder. Bu bakımdan sağlık ve sosyal dayanışma açısından önemlidir. Kan bağışı, aşılar gibi konularda halkın bilinçlenmesine de yardımcı olur. İnsanları ve toplumu her konuda bilinçlendirir ve insanlık duygusunu yüceltir. Yardım ve birlik duygularını geliştirir. Kızılay’ın önemi, yaşanan afetlerle daha da ortaya çıkmaktadır. Örneğin; 1999 Marmara depreminde depremden zarar gören insanların yardımına koşup, onlara ilâç, yiyecek ve içecek dağıtması bunu ortaya koyar. Yani tam bir kara gün dostudur.

  Kızılay, dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın tüm insanlığa yardım elini uzatır. Bayrağındaki beyaz renk yaralı askerlerin gömleklerini, kırmızı ay ise kan izlerini simgeler. Kan bağışı üzerine dikkat çekerler. Kimi insanlar kan vermenin zararlı olduğu düşüncesindedirler. Oysa sağlıklı her insan kan verebilir. Kan bağışı, hem kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımını canlı tutar hem de insanın dolaşımına dinçlik ve canlılık kazandırıp, kanın yerine genç hücrelerin dolaşıma katılmasını sağlar.

  Kızılay’ın yaptığı tüm yardımlar, halkın yardım ve bağışlarından oluşur. En basitinden bir Kızılay pulu almak ya da kan bağışı yapmak bile önemli bağıştır. Bir gün biz de felâkete uğrarsak, Kızılay’ın bizim de yardımımıza koşacağını unutmamalıyız.

  Tuğba Aydınlık - DenizTopu.com

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yeşilay Haftası Kompozisyon, Yeşilay Haftası İle İlgili Kompozisyon, Yeşilay Haftasıyla İl
 3. Kızılay Haftası İle İlgili Anı - Hatıra
 4. Kızılay haftası etkinlikler,kızılay haftası etkinliği,kızılay haftasında neler yapılır,kız
 5. Kızılay Haftası ile İlgili Açıklama
 6. Kızılay Haftası İle İlgili Şiirler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Kızılay doğal afetlerde din,ırk,dil ayrımı yapmadan herkesin yardımına koşan onların yaralarını saran ihtiyaçlarını gideren ve bizlerin Kızılay ya kan bağışların da bulunmamız,Kızılay pullarından almamız halkın yapmış olduğu Bağışları ile oluşmaktadır. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş